W meczu na szczycie dotkliwa porażka Master Pharm Rugby w Warszawie

Drużyna Master Pharm Budowlani doznała drugiej ligowej porażki. W meczu na szczycie uległa wysoko (co jest przykrą niespodzianką) Skrze Warszawa.

Stołeczny klub zdobył bonusowy punkt za wykonanie czterech i więcej przyłożeń w polu punktowym przeciwnika.
W tej chwili najlepsze drużyny ekstraligi to Ogniwo Sopot i Skra. Łodzianie zagrali poniżej swoich możliwości. Wielki wpływ na ich postawę miał brak łącznika ataku - Kępy, który doznał kotnuzji naderwania mięśnia dwugłowego i już w 7 minucie musiał opuścić boisko.
Łodzianie dobrze zaczęli spotkanie. W 3 minucie prowadzili 3:0, po dobrze wykonamy karnym przez Kępę, ale potem... Już w 26 minucie gry rugbiści Skry zaliczyli trzecie przyłożenie. Łodzianie byli bezradni przy szybkich atakach gospodarzy, którzy prowadzili 19:3, a potem 21:3. Z przewagi w młynie łodzian niewiele wynikało, przy dynamicznych akcjach rywali i słabej postawie w defensywie. Dopiero w końcówce meczu goście odzyskali werwę. Po atakach młyna po pięć punktów zdobyli Kramarenko i Soafa Tevita.
W drużynie z Warszawy dobrze zaprezentował się Nowozelandczyk Tukiterangi Raimona, który w piątek przyleciał do stolicy. Były reprezentant Nowej Zelandii do lat 20 był liderem formacji młyna Skry, ale też spełniał ważną rolę w grze otwartej. Liderem zespołu był Tongijczyk Vaha Halaifonua, który wkrótce ma zadebiutować w reprezentacji Polski.

Skra Warszawa - Master Pharm Rugby Łódź 37:13 (21:3)

Punkty: Kramarenko i Soafa Tevita - po 5, Kępa - 3

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko (78, Nibladze), Kafarski (60, Kacprowicz). Mchedlidze (70, Soafa Tevita), Karpiński. Shevchenko (43, Serafin), Witkowski. Kotasa, Justyński, Urbaniak, Kępa (7, Miśkiewicz, 43, Shevchenko), Matyjak (45, Kozakiewicz), Seerane (70, Lewandowski), Dobijański, Wlaźlak, Pogorzelski