Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi w niedzielę odbędzie się Pierwsza Komunia, mimo epidemii i sprzeciwu rodziców!

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
W większości łódzkich parafii komunie będą dopiero we wrześniu.W niedzielę mimo trwającej epidemii ma się odbyć Pierwsza Komunia w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie.WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE
W większości łódzkich parafii komunie będą dopiero we wrześniu.W niedzielę mimo trwającej epidemii ma się odbyć Pierwsza Komunia w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie.WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE Polska Press
W niedzielę mimo trwającej epidemii ma się odbyć Pierwsza Komunia w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej na Widzewie. W większości łódzkich parafii uroczystości pierwszo­komunijne zostały przeniesione na jesień np. w katedrze odbędą się 13 i 20 września, a w parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej aż na 16 maja 2021 roku.

W parafii na Widzewie komunia się odbędzie mimo sprzeciwu części rodziców, którzy nie chcą komunii w czasie trwającej epidemii.

Proboszcz parafii ks. Grzegorz Jędra­szek wydał w tej sprawie oświadczenie opu­blikowane na stronie internetowej parafii: „Na prośbę rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zaproponowałem komunię rodzinną dziecka z rodzicami w terminie ustalonym od roku. Rodzice na indywidualnym spotkaniu z księdzem proboszczem wyrazili wolę przyjęcia Pana Jezusa przez ich dzieci w takiej uroczystości rodzinnej. Dzieci zostały podzielone na nieliczne grupy na bazie klas, by dzieci mogły być we wspólnocie z najbliższymi kolegami, jednak przeciwnicy tej formy uniemożliwili zorganizowanie grup na bazie klasy, więc dzieci idą do komunii w innych grupach. Dla pozostałych dzieci komunia została odłożona na jesień. Dla rodziców i dzieci, którzy poprosili o Komunię Św. nie najważniejsze są stroje i przyjęcie z prezentami, ale duchowe spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. Kościół jest od tego, by głosić Słowo Boże i udzielać sakramentów tym, którzy o to proszą. Nasz kościół jest największą świątynią w mieście Łodzi i zgodnie z obowiązującymi przepisami pozwala na organizację modlitwy w sposób bezpieczny.”

31 marca abp Grzegorz Ryś wydał zarządzenie, że Pierwsze Komunie należy przenieść na czas ustania epidemii, wcześniej możliwe jest ich organizowanie dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany