Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

W Łodzi uruchomiono trzy punkty COVID Drive. Dwa znajdują się w siedzibach stacji pogotowia i czynne są po dwie godziny dziennie.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Łódzkie pogotowie uruchomiło usługę COVID Drive. Pacjenci na kwarantannie ze skierowaniem z inspekcji sanitarnej mogą przyjeżdżać własnym autem na pobranie wymazu w kierunku koronawirusa. Wymazy są pobierane od poniedziałku do piątku przy siedzibach pogotowia ratunkowego: przy ul Sienkiewicza 137 od godz. 8 do godz. 10, przy ul. Wareckiej 2 od godz. 12 do godz. 14. Trzeci punkt znajduje się w szpitalu im. Biegańskiego. Czynny jest od godz. 22 do godz. 24.

Pogotowie apeluje, aby na badania nie przyjeżdżać transportem miejskim, rowerem, skuterem czy taksówką, jak już to miało miejsce. Zgłaszający się na pobranie próbki wjeżdża do rozstawionego namiotu, jest ankietowany, a następnie przez okno samochodu pracownik pogotowia ubrany w odzież ochroną pobiera od niego wymaz z gardła i nosa.

Próbka zostaje zamknięta i wysłana do laboratorium. O wyniku badań informuje osobę w kwarantannie sanepid. Punkty nie prowadzą badań komercyjnych. Ich działanie finansuje NFZ.
Dotąd wymazy od osób w kwarantannie były pobierane przez 8 mobilnych zespołów wymazowych finansowanych przez Urząd Wojewódzki.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kwarantanna po polsku rowerek autobusik miejski taksoweczka potem obskoczy sie jeszcze bazarek sklep z alkoholem no i moze centrum handlowe , ladna pogoda jest gdzies trzeba sie wybrac ,park to juz obowiazkowo ,

Dodaj ogłoszenie