Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W programie spektakle Percevala, Rubina, Ziemilskiego

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
W Teatrze Powszechnym w Łodzi trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Przed nami trzy kolejne spektakle. Widzowie zobaczą „3SIOSTRY” w reżyserii Luka Percevala, „Klątwę rodziny Kennedych” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina i „Pacjenta 0” Wojtka Ziemilskiego.

W czwartek, 14 października na Dużej Scenie łódzkiego Powszechnego obejrzeć będzie można „Klątwę rodziny Kennedych”. Spektakl zrealizowali Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin - teatralny duet nagrodzony Paszportem Polityki. Spektakl z Teatru Żeromskiego w Kielcach opowiada historię kilku pokoleń, ale wszystko zaczyna się od Rosemary Kennedy, która nie pasowała do wizerunku idealnej rodziny absolwentów Harvardu, przyszłych prezydentów i prokuratorów generalnych Stanów Zjednoczonych. Została więc wymazana w rodzinnego portretu.

W sobotę, 16 października, będzie można obejrzeć „Pacjenta 0” z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. To autorski spektakl Wojtka Ziemilskiego i Wojtka Świeściaka - odpowiedź na przymus izolacji, która mocno doświadczyła także teatr i twórców. Spektakl opowiada o przeżyciach z czasu pandemii, a twórcy eksplorują nową covidową rzeczywistość. Spektakl będzie dostępny na żywo w teatrze oraz w formie streamingu na profilu teatru.

Ostatni spektakl tego tygodnia to „3SIOSTRY” w reżysera Luka Percevala, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców teatralnych. Spektakl jest koprodukcją TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W Łodzi zostabnie wystawiony 18 i 19 października na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Bohaterki spektaklu są starsze niż te z dramatu Czechowa. A rutynę ich codziennego życia tytułowych bohaterek przerywa próba przywołania wydarzeń z przeszłości. W metaforycznym domu opieki starzejąca się Europa konfrontuje się z nową energią imigrantów.

Kolejne festiwalowe spektakle zaplanowane są na 21 października („Bieguni” Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary), 23 października („Odyseja. Historia dla Hollywoodu” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego), 24 października („Jądro ciemności” w reżyserii Pawła Łysaka) i 28 października („Chciałem być” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany