reklama

W Łodzi powstanie filmowe "Centrum Kopernik"

R.S.Zaktualizowano 
W filmowych sprawach odwiedził Łódź minister Bogdan Zdrojewski (z prawej, obok dyrektor Muzeum Kinematografii Mieczysław Kuźmicki).
W filmowych sprawach odwiedził Łódź minister Bogdan Zdrojewski (z prawej, obok dyrektor Muzeum Kinematografii Mieczysław Kuźmicki). Paweł Łacheta
Przyszłość Łodzi filmowej była powodem wczorajszej wizyty ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

W filmowych sprawach odwiedził Łódź minister Bogdan Zdrojewski (z prawej, obok dyrektor Muzeum Kinematografii Mieczysław Kuźmicki).

Podczas spotkania w Muzeum Kinematografii, w którym uczestniczyli także przewodnicząca sejmowej komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasiński, prezydent miasta Hanna Zdanowska i wiceprezydent Agnieszka Nowak oraz marszałek województwa Witold Stępień, przedstawiony został projekt powołania Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Ma to być filmowa instytucja działająca na wzór Centrum Nauki Kopernik, umiejscowiona w EC1 Wschód. Do 10 maja powstanie harmonogram działań i kosztorys. Prezydent miasta przeznacza na ten projekt wstępnie 40 mln zł, a marszałek województwa 4 mln zł.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
ala

To, że mury Oświatówki stoją, to nic nie znaczy. Od dwóch lat nie ma żadnej produkcji.... żadnej. Nie powstał żaden film, nie napisano żadnego scenariusza. Dycha dzięki żałosnym dotacjom, które wykorzystywane są wyłącznie na pensje, prąd i wodę. Taka instytucja to wstyd dla miasta. Dyrektorka żyje jak pasożyt, potrafi tylko wyciągać ręce po jałmużnę.

u
ula

Z tego, co wiem, to Oświatówka funkcjonuje. Może słowo funkcjonuje powinno być ujęte w cudzysłów, ale Wytwórnia jeszcze dycha :)

a
ala

Dziwnym jest fakt, że Zdrojewski dopiero teraz, kiedy Łódź filmowa padła i nie może się podnieść, zaczyna nieudolne próby jej ratowania. Chyba trochę za późno Panie Ministrze, co najmniej o 2 lata. Kiedy był czas na ratowanie Oświatówki, Pan nie chciał udzielić pomocy. Jej całkowity upadek powinien Pan wziąć na swoje sumienie. Dotacje dla nieudolnego dyrektora to nie wszystko.

...

Fajny pomysł

Dodaj ogłoszenie