W Koluszkach wiosną wystartują "parkowe rewolucje"

  W Koluszkach wiosną wystartują "parkowe rewolucje"

  (kb)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Zmiany zajdą także w parku przy ul. Kolejowej.
  1/3
  przejdź do galerii

  Zmiany zajdą także w parku przy ul. Kolejowej. ©Karolina Brózda

  Wiosną mają ruszyć prace związane z przebudową starych i budową nowych parków w Koluszkach. W pierwszym etapie zostanie przeprowadzona wycinka drzew.
  Gotowe są projekty i wizualizacje „parkowych rewolucji”. Zmiany zajdą w zieleńcu przy ul. Kolejowej, choć był on niedawno odnawiany. Według zapowiedzi, pojawi się tam wreszcie długo oczekiwana fontanna (w formie punktowych wodotrysków), schody do amfiteatru oraz nowe nasadzenia.

  W ramach dofinansowania, które wynosi 5,2 mln zł (pieniądze dał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska), powstaną cztery nowe parki.
  Jednym z nich będzie 10-hektarowy teren rekreacyjny na działce po dawnej cegielni przy ul. Polnej. Poza ciekawymi okazami flory mają znaleźć się tam tor do jazdy na rowerze oraz drezyna, którą zwiedzający będą mogli podróżować po parku.
  Kolejny zieleniec ma zostać zbudowany na osiedlu Staromiejskim, w okolicy obecnej stacji benzynowej. Jego główną atrakcją będzie kolekcja roślin aromatycznych i miododajnych.

  Swojego miejsca do spacerów doczekają się również mieszkańcy osiedla 11 Listopada. Między blokami zostanie wygospodarowana nie tylko część z nowymi drzewami i ławkami, ale również specjalny wybieg dla psów. Do dyspozycji czworonogów znajdą się tam różnego rodzaju zabawki, będzie też wydzielone miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych.
  Czwartym zieleńcem ma być pierwszy w Koluszkach park kieszonkowy. Zostanie zbudowany obok dworca kolejowego, przy kapsule czasu. Projekty przewidują też ścianki z żywopłotów, które staną przy Urzędzie Miejskim.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo