W kolejce do pałacu i... komendy policji. Po raz 15 w sobotę w Łodzi odbyła się Noc Muzeów.Odwiedzano nie tylko muzea - 4 tys. osób.

LBZaktualizowano 
Aby obejrzeć wnętrza Pałacu Poznańskiego przy ul. Ogrodowej trzeba było czekać w kolejce godzinę i 15 minut. Jeszcze dłużej czekali ci, którzy chcieli zwiedzić wnętrza kamienicy Pinkusa przy al. Kościuszki 1.

- Próbowaliśmy dostać się dwa razy, ale kolejka była tak długa, że zrezygnowaliśmy - opowiadała Agnieszka z Retkini, którą spotkaliśmy zmierzającą z rodziną do hotelu Stare Kino Cinema Residence - miejsca, w którym każdy pokój zaprojektowany został w innym stylu. Ten hotel również można było zwiedzać w sobotni wieczór.

O tym, ilu łodzian w sobotę wyszło z domu, aby odwiedzić wiele zamkniętych na co dzień miejsc dla publiczności niech świadczy fakt, że Komendę Wojewódzką Policji przy ul. Lutomierskiej odwiedziło aż 4 tys. gości! Można było obejrzeć zabytkowe i nowoczesne pojazdy policji, w tym starego uaza, warszawę 223 i poloneza. Zwiedzający mogli też obejrzeć najnowsze policyjne bmw. Sporym zainteresowaniem cieszyła się armatka wodna „Tajfun”, motocykl bmw Wydziału Ruchu Drogowego, volkswagen krafter i mitsubishi L200 z tzw. olśniewaczem i urządzeniem nagłaśniającym. Można było obejrzeć policyjną więźniarkę i sprzęt do neutralizacji materiałów wybuchowych prezentowany przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi. Chętni mogli przymierzyć sprzęt ochrony osobistej policjantów z Wydziału Konwojowego.

Kto zaplanował zwiedzanie Pałacu Poznańskiego przy ul. Ogrodowej, poza apartamentami przemysłowca i jego rodziny w podziemiach budynku, mógł obejrzeć wystawę „Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań”. Pokazuje ona, jak żyli łodzianie przed rokiem 1939 - są warsztaty rzemieślnicze i odtworzone łódzkie podwórka.

-Ponad 40 lat mieszkam w tym mieście, a pałac od środka widzę po raz pierwszy - mówił do żony łodzianin, którego na sobotnie zwiedzanie namówiła dorosła córka.

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.05.2019):

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kolo

to kolejne zjawisko, które pokazuje ogromną tęsknotę za socjalizmem i ówczesnym staniem w gigantycznych kolejkach. Cały koorva rok można iść sobie do muzeum o bez kolejki wejść, pozwiedzać. ale nieeee trzeba wziąć udział w takim masowym spędzie bydła i spędzić większość czasu na oczekiwaniu na wejście... WTF?

Dodaj ogłoszenie