Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W kilkunastu łódzkich parkach mają stanąć mobilne punkty gastronomiczne. Zobacz, gdzie będzie można zjeść i napić się kawy

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W tym sezonie food trucki i mobilne kawiarenki mogą stanąć w  kolejnych parkach i na skwerach – proponuje miasto. W niewielu miejskich zieleńcach przy okazji spaceru można było napić się kawy i zjeść kawałek ciasta. Dotychczas ruchome punkty gastronomiczne funkcjonowały w parku Podolskim i parku im. Mickiewicza na Julianowie, a okazyjnie  m. in. w parku im. Poniatowskiego.  Ponadto w Źródliskach I po  wyremontowaniu domu ogrodnika otwarto w nim kawiarnię. Pawilon przeznaczony na działalność gastronomiczną  ma także  wrócić do parku Helenów  w ramach jego rewitalizacji. GDZIE BĘDĄ NOWE PUNKTY? KLIKNIJ DALEJ
W tym sezonie food trucki i mobilne kawiarenki mogą stanąć w kolejnych parkach i na skwerach – proponuje miasto. W niewielu miejskich zieleńcach przy okazji spaceru można było napić się kawy i zjeść kawałek ciasta. Dotychczas ruchome punkty gastronomiczne funkcjonowały w parku Podolskim i parku im. Mickiewicza na Julianowie, a okazyjnie m. in. w parku im. Poniatowskiego. Ponadto w Źródliskach I po wyremontowaniu domu ogrodnika otwarto w nim kawiarnię. Pawilon przeznaczony na działalność gastronomiczną ma także wrócić do parku Helenów w ramach jego rewitalizacji. GDZIE BĘDĄ NOWE PUNKTY? KLIKNIJ DALEJ Krzysztof Szymczak
W tym sezonie food trucki i mobilne kawiarenki mogą stanąć w kolejnych parkach i na skwerach – proponuje miasto.

W niewielu miejskich zieleńcach przy okazji spaceru można było napić się kawy i zjeść kawałek ciasta. Dotychczas ruchome punkty gastronomiczne funkcjonowały w parku Podolskim i parku im. Mickiewicza na Julianowie, a okazyjnie m. in. w parku im. Poniatowskiego. Ponadto w Źródliskach I po wyremontowaniu domu ogrodnika otwarto w nim kawiarnię. Pawilon przeznaczony na działalność gastronomiczną ma także wrócić do parku Helenów w ramach jego rewitalizacji.

Teraz strefa konsumpcji powiększy się o kolejne miejskie zieleńce – park Staromiejski, park im. Piłsudskiego, Łódzkie Błonia, park Nad Nerem, park im. Baden Pawella, park im. 3 Maja, park Widzewska Górka, park na Janowie, skwery przy ul. Kosynierów Gdyńskich oraz im. św. M. Kolbego przy ul. Tatrzańskiej. Te lokalizacje zostały zaproponowane przez mieszkańców. Przy wyborze brano również pod uwagę dojazd food-trucka czy wózka z kawą na miejsce, tak by ,,pojazdy” te nie niszczyły zieleni.
– Liczymy na zainteresowanie tą ofertą łódzkich przedsiębiorców z branży gastronomicznej – mówi Beata Jędrusiak z Zarządu Zieleni Miejskiej, który przyjmuje wnioski. Miasto musi jeszcze uzyskać zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na taką działalność gastronomiczną w parkach zabytkowych.

W przyszłości miasto chciałoby stworzyć miejsce dla food trucków i kawiarni na kółkach na Zdrowiu w alei prowadzącej do Lunaparku.
Na razie trudno powiedzieć, czy tego lata w parkach będą organizowane bardzo lubiane przez łodzian imprezy i zajęcia, m.in. koncerty w altanie w parku Źródliska, joga odbywająca się w trzech parkach czy gimnastyka pod hasłem Zdrowy kręgosłup prowadzona w parku im. Zaruskiego na Stokach. Będzie to zależało od decyzji rządu o zniesieniu ograniczeń obowiązujących z powodu epidemii.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany