Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Rzgów układa się nowe nawierzchnie i chodniki

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W Grodzisku trwa modernizacja drugiego odcinka drogi Powstają chodniki z szarej kostki i fragmenty rowów odpływowych Prace są prowadzone także w Starowej Górze i w Rzgowie

Na remontowanym odcinku ulicy w Grodzisku widać już efekty pracy drogowców. Powstają chodniki z kostki betonowej i zjazdy do posesji. Są gotowe fragmenty rowu odpływowego, które wyłożono elementami betonowymi.

To drugi fragment drogi gminnej przewidziany do gruntownej przebudowy. Pierwszy odcinek o długości 662 metrów od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 714 w kierunku ul. Glinianej w Rzgowie do wysokości posesji nr 17 i 18 w Grodzisku wyremontowano w ubiegłym roku. Teraz roboty są prowadzone na fragmencie o długości 608 metrów do granicy Rzgowa. Drugi etap modernizacji kosztuje ok. 1 mln 517 tys. zł. To najdroższa inwestycja drogowa w gminie realizowana w tym roku. A przewiduje jeszcze usunięcie starego asfaltu, rozebranie konstrukcji jezdni i położenie nowej nawierzchni, naprawę poboczy. Szerokość nowego odcinka ulicy wyniesie 5,5 m, chodników po obu stronach drogi – 1,5 m, a łączna ich powierzchnia to 720 m kw.

Zostaną także zainstalowane poręcze ochronne. Wykonawca zobowiązał się do zasiania trawy na powierzchni 1200 m kw. Remont zakończy się w lipcu tego roku. Inna duża inwestycja jest prowadzona w Starowej Górze. Tutaj jest odnawiany prawie 600-metrowy odcinek ul. Tunelowej za 850 tys. zł. Na remontowanej ul. Zielonej w Rzgowie będzie nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 391 m, zjazdy do posesji, chodniki i odwodnienie pasa drogowego, wzmocnione zostaną pobocza.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany