Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Rzgów drogowcy remontują i budują

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Włodzimierz Kupisz
Postępuje rozpoczęty niedawno remont drogi gminnej w Grodzisku. Są budowane fragmenty chodników i rowu odpływowego, a stare odcinki czyszczone, pogłębiane i wzmacniane elementami betonowymi.

Do modernizacji wyznaczono drugi odcinek drogi, od granicy administracyjnej Rzgowa w kierunku zmodernizowanego odcinka do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 1714. Kolejny etap robót przewiduje rozebranie starej jezdni i wybudowanie jej od nowa, ułożenie chodnika o szerokości 1,5 metra z kostki betonowej.

To największa inwestycja drogowa w gminie, a jej koszt wynosi milion 517 tys. zł.

Łączna powierzchnia chodników wyniesie 720 m kw. Wykonawca posieje trawę na powierzchni 1200 m kw. i zainstaluje poręcze ochronne. Roboty mają zakończyć się w lipcu tego roku. Umowa zobowiązuje wykonawcę do ukończenia przebudowy ulicy do końca lipca bieżącego roku.

Natomiast na remontowanej ul. Zielonej w Rzgowie ekipy położyły asfalt, pierwszą jego warstwę, tzw. wiążącą. Naodcinku od ul. Grodziskiej dorzeki Ner ułożono krawężniki chodników, a na drugim remontowanym odcinku ul. Zielonej, od rzeki do ul. Nadrzecznej, są już gotowe chodniki i zjazdy z indywidualnych posesji. Inwestycja o wartości 478 tys. zł ma zakończyć się do końca czerwca tego roku. Do tego czasu powstaną: nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 391 m, zjazdy do posesji, chodniki i odwodnienie pasa drogowego, wzmocnione zostaną pobocza.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany