reklama

W Brzezinach powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Zaktualizowano 
Grzegorz Kozieł
W przyszłym roku cztery przejścia dla pieszych w mieście zostaną tak przebudowane, by miejsca te stały się bardziej bezpieczne. Uda się to przeprowadzić dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na taki projekt zgłoszony do osobnej puli powiatu brzezińskiego w budżecie obywatelskim województwa łódzkiego na 2020 rok. Zadanie zdobyło 2 tys. 681 głosów. Jego szacowany koszt wynosi 338,6 tys. zł.

Przypomnijmy, że chodzi o cztery przejścia usytuowane na drogach wojewódzkich. Trzy zlokalizowane są na ul. Modrzewskiego, z których dwa w okolicy rynku i przed supermarketem Biedronka przyskrzyżowaniu z ul. Konstytucji 3 Maja oraz jedno przyskrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Na dwóch z tych przejść - przy targowisku i sklepie - wcześniej wydarzyło się kilka wypadków, w których zginęli piesi, a kilka osób odniosło poważne obrażenia. Czwarte przejście znajduje się na ul. Okrzei w okolicy liceum ogólnokształcącego. Wszystkie wytypowane miejsca zostaną wyposażone w inteligentny system aktywnego przejścia dla pieszych, światła pulsujące, podświetlone znaki drogowe, listwy led zamontowane w chodniku. Na przejściach pojawią się pasy wykonane w technice chemoutwardzalnej.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Obwodnica

G
Gość
3 listopada, 23:27, mietek:

Bezpieczne przejścia będą u sołtysa za stodołą.

Obwodnica Obwodnica Panowie

m
mietek

Bezpieczne przejścia będą u sołtysa za stodołą.

Dodaj ogłoszenie