W Brzezinach powstaje pierwszy w mieście żłobek

  W Brzezinach powstaje pierwszy w mieście żłobek

  (kb)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Budowa żłobka ruszyła.
  1/3
  przejdź do galerii

  Budowa żłobka ruszyła. ©Grzegorz Kozieł

  Ponad 3 mln zł ma kosztować budowa pierwszego w Brzezinach żłobka. Postępy w budowie już widać.
  Żłobek powstaje na terenie ogrodu Przedszkola nr 3 przy ul. Moniuszki 15. Wykonawcą inwestycji jest Spółdzielnia Socjalna Communal Service. Po wymurowaniu fundamentów powstanie jednokondygnacyjny budynek parterowy. Obecnie trwają przygotowania do wylewania żelbetowych słupów, wieńca i belek, na których spocznie strop. Zamówione są już okna i drzwi. Budynek będzie przykryty stropodachem z 4-procentowym spadkiem pokrytym dwoma warstwami papy termozgrzewalnej.

  Dach z gotowych prefabrykatów jest już zamówiony. Projektant przewidział ogrzewanie podłogowe, a budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej PEC. Budynek zostanie wyposażony w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją odzyskującą ciepło. Projekt przewiduje trzy sale z możliwością połączenia w jedną dużą, hol z dwiema szatniami oraz część socjalną dla personelu, część administracyjną oraz część magazynową. Hol i korytarz doświetlone zostaną świetlikami dachowymi. Główne wejście do budynku będzie się znajdować od strony zachodniej. W żłobku przewidziano miejsce dla 90 dzieci. Dla rodziców przywożących maluchy wózkami przewidziano wydzieloną wózkownię.

  Budowa placówki stała się możliwa dzięki uczestnictwu Brzezin w programie „Maluch+”. Na budowę z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł, przy udziale własnym wynoszącym 1,5 mln zł. Oznacza to, że łączny koszt inwestycji powinien się zamknąć w kwocie około 3,3 mln zł.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo