W Arturówku długi weekend nie udał się zbyt dobrze [zdjęcia]

(pij)
Pogoda sprawiła przykrego psikusa tym, którzy zamierzali spędzić długi weekend na łódzkich kąpieliskach i terenach rekreacyjnych. Przedpołudniowe i wieczorne chłody, niedostatek słońca i wiszące nad miastem chmury zniechęciły łodzian do poszukiwania rozrywek pod gołym niebem.

* Pustki na plaży i w przystani wodnej, w parku linowym i na pikniku ruch mizerny
*
Pustkami świecił w sobotnie popułudnie Arturówek. Na plaży nie było dosłownie nikogo. Do godz. 13.30 tylko sześciu amatorów znalazły rowery wodne i kajaki tamtejszej przystani MOSiR-u.

- W pogodny dzień trudno tu w okolicy choćby samochód zaparkować. Tymczasem dziś nie ma żywego ducha - skwitował jej kierownik.

Zaledwie kilkanaście osób można było spotkać na rozpoczynającej się w sobotę 9. edycji Łódzkiego Festiwalu Piknikowego w Hotelowym Kompleksie Leśnym. Niewielu chętnych do wspinaczki po drzewach przyciągnął również pobliski park linowy.

- Niby pogoda jest na zabawę u nas idealna ale odwiedzających o ponad połowę mniej niż zazwyczaj w weekend - dziwił się Tomasz Maciągiewicz. - Jeszcze w piątek mieliśmy ponad 150 gości, dziś zainteresowanie siadło.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Tornado na filipinach (autor x.news/STORYFUL)