VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD 2014.

Targi
Od 3 do 5 października br. odbywają się VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD 2014. To najważniejsze wydarzenie branży eko żywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Bieżąca edycja imprezy obfituje w bogatą ofertą wystawienniczą oraz ciekawy program imprez towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży i świadomych koneserach stylu eko.

Targi są najważniejszą branżową imprezą dedykowaną bioproduktom, ekożywności, produktom regionalnym i tradycyjnym oraz produktom wytwarzanym z przyjaznych dla środowiska materiałów. Udział w targach NATURA FOOD to niepowtarzalna możliwość poznania szerokiej gamy ekoproduktów i wysokiej jakości żywności niskoprzetworzonej. W tym roku swój udział potwierdziło blisko 300 wystawców z różnych regionów Polski i zagranicy: Litwy, Węgier, Włoch, Republiki Czeskiej, Niemiec, a w tym roku również z Japonii.

Program targów obfituje w sympozja i prelekcje dotyczące branży naturalnej żywności i zdrowego stylu życia. Wśród atrakcji są warsztaty i pokazy kulinarne, prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania – Grzegorza Łapanowskiego oraz Grzegorza Cieleckiego. Na odwiedzających czeka też Strefa FOOD TRACK culinary show. Tutaj atrakcją jest konkurs dla blogerów: „Eko śniadanie = lepsze wkuwanie”, na najsmaczniejszy i najzdrowszy szkolny zestaw śniadaniowy. Dla miłośników dobrej kuchni Atelier Smaku przygotowało prezentację dotyczącą bezglutenowej kuchni wegańskiej pt. „Gryczane bliny z hummusem, majonezem z kalafiora i wegańskim kawiorem”. Z kolei na smakoszy czarnego, orzeźwiającego napoju czeka Strefa Miłośników Kawy, a w niej prezentacje sztuki parzenia i domowych sposobów przygotowywania napoju, ozdabiania mlekiem oraz nt. uprawy tej rośliny.

Targi NATURA FOOD i beECO to również dyskusje o ważnych aspektach życia w stylu eko. Stowarzyszenie STOP NOP organizuje prelekcję pn. „Zdrowy Styl Życia a Szczepienia”. Gratka czeka też na miłośników drobiu, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach: „Hodowla drobiu zgodnie z naturą - czy to w ogóle jest możliwe”. Kolejnym tematem, pojawiającym się na targach jest żywność modyfikowana genetycznie. Poświęcone zostanie jej seminarium Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO pt. „Wolne od GMO? Chce wiedzieć”.

Targom towarzyszy szereg spotkań i konferencji branżowych przeznaczonych dla producentów artykułów ekologicznych oraz właścicieli i pracowników sklepów, w tym: Akademia Biokuriera, seminaria w ramach BIObiznes Forum, a także I Forum EKObranży, poświęcone zagadnieniom handlu i sprzedaży w biznesie eko żywności. W programie Forum są panele o ciekawej tematyce: „Dokąd zmierza eko branża”, „W jakim kierunku zmierza handel detaliczny i hurtowy w ekobranży”, a także „Rozwój i specyfika kanałów dystrybucji produktów ekologicznych i prozdrowotnych”. Forum jest organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz Wydawnictwo Media Experts. Po raz trzeci eksperci z IFOAM EU, europejskiej struktury Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego, poprowadzą konferencję na temat perspektyw rozwoju i promocji rolnictwa ekologicznego w UE.

Równolegle z NATURA FOOD odbędą się III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO, organizowane z myślą o producentach ekologicznych środków czystości do mycia, prania i sprzątania, kosmetyków naturalnych i ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny. Po rocznej przerwie na targach gości Reni Jusis. Z „zakręconą” wielbicielką stylu eko, cenioną wokalistką i propagatorką macierzyństwa w zgodzie z naturą można spotkać się podczas warsztatów pn. „Ekologicznie = ekonomicznie, czyli 10 pomysłów na oszczędne i naturalne rozwiązania na co dzień”. „EkoMama” zaprezentuje ekologiczne środki czystości oraz limitowaną serię chust i nosidełek dla dzieci. Ideą promowanej przez Reni Jusis ekologicznej linii produktów jest propagowanie ekologicznego stylu życia oraz tworzenie nowoczesnego designu zakorzenionego w polskiej tradycji. Znakiem rozpoznawczym linii jest ludowy motyw „Lelui” nawiązujący do kurpiowskich wycinanek.

Targi NATURA FOOD & beECO są przyjazne dzieciom. Przez cały okres trwania rodzice mogą zostawić maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć bawiąc, inspirować będą maluchy do ekologicznych gier i zabaw. Charakter Strefie EKO-dziecka nada kadra Przedszkola Ekologicznego EKOLUDEK. W tym roku Ekoludek zamieni strefę ekoDziecka w kreatywną ekostację, gdzie butelki po wodzie przetwarzane będą w samoloty. Nie zabraknie też ekologicznej biżuterii, cudów z rolek po papierze toaletowym, ziemniaczanych stempli, papierowych laleczek oraz ekologicznych masek zwierząt.

Na targi zapraszamy do Hali Expo – Łódź, przy al. Politechniki 4.

Bilety
Dzieci do lat 10 bezpłatnie - 0.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy (beECO & Natura Food) - 15.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy (beECO & Natura Food) - 10.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy (beECO & Natura Food) - 30.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy online (beECO & Natura Food) - 11.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy online (beECO & Natura Food) - 22.00 PLN
Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line
Godziny zwiedzania
3 października - 10:00 - 18:00
4 października - 10:00 - 18:00
5 października - 10:00 - 16:00

Aktualne informacje nt. targów znajdują się na:
www.NATURAFOOD.pl ;
www.beeco.com.pl oraz
www.Facebook.com/NATURAFOOD

Powrót na siłownię - na jakich zasadach?

Wideo

Materiał oryginalny: VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD 2014. - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie