reklama

Uzgodnienia a rzeczywistość, czyli dlaczego źle się jeździ po centrum Łodzi?

(pij)Zaktualizowano 
Oznakowanie remontu ul. Jaracza jest niby poprawne ale... Piotr Jach
Chaos w organizacji ruchu wokół remontowanych w Łodzi ulic nie zawsze jest wyłaczną zasługą urzędników Zarządu Dróg i Transportu, na których głowy sypią się przekleństwa gubiących się w objazdach kierowców. ZDiT swoje za uszami ma, ale czasem drugie tyle dokładają też... wykonawcy robót.

W teorii jest tak: firma przystępująca do wykonania określonych prac w mieście przejmując teren robót bierze odpowiedzialność nie tylko za niego, ale też za organizację ruchu w rejonie prac i na drogach przezeń oraz doń prowadzących. Projekt zmian w organizacji ruchu, zarówno trwałych, jak i okresowych, opracowuje wykonawca robót. Opiniuje go ZDiT oraz policja. Zatwierdza Biuro Inżyniera Miasta. Potem wszystko powinno odbywać się według tego dokumentu.

Niestety, w praktyce bywa zupełnie inaczej. Dobitnie przekonują się o tym łódzcy kierowcy zmuszeni poruszać się po lub wokół remontowanych odcinków ulic: Wschodniej, Jaracza, Tuwima i Nawrot. Te cztery inwestycje realizuje jedna i ta sama firma, która nieustannie rozmija się w swych działaniach z uzgodnieniami poczynionymi z miastem. Doszło nawet do tego, że po serii całkowicie zignorowanych uwag dotyczących uporządkowania ruchu wokół ul. Wschodniej, jakie ZDiT wystosował do wykonawcy remontu, urzędnicy złożyli doniesienie na policję o niestosowaniu się do zatwierdzonego przez BIM projektu organizacji ruchu.

To właśnie wykonawca remontu ul. Jaracza odpowiada też za zamęt w dniu zamknięcia dla ruchu skrzyżowania ul. Jaracza z ul. Wschodnią (oznakowanie zmieniano po południu dnia jego wprowadzenia), czy też za całkiem niezapowiedziane częściowe przywrócenie go do użytku dwa dni temu.

- Uzgodnienia sobie, wykonawca sobie. To częsty przypadek - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. - Często tylko z telefonów od łodzian dowiadujemy się, że prace które miały być właśnie prowadzone jeszcze nie ruszyły lub trwają roboty, które miały być wykonane kiedy indziej.

Są jednak również pozytywne przykłady - wykonawców remontów, którzy z miastem współpracowali chętnie i rzetelnie. ZDiT zalicza do nich m.in. firmy, które prowadziły prace na ul. Olechowskiej, ul. Rokicińskiej oraz budowniczych biurowca Ogrodowa Office.

Zobacz też: Manufaktura Eye - widok z wielkiej karuzeli w Manufakturze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
news247

to skończy się ten drogowy bu...del.
Taka prawda - nakładanie kar które później są umarzane albo zgadzanie się na przedłużanie remontów bo w zimę przyszła zima, nie jest uzasadnione.

Ale ZDiT ma to tak głęboko jak wykonawcy.
W końcu nie oni płacą.

p
przyjezdny z powiatu :-D

walilo od niej jak z urynalu I pewnie byla noscielka chorob wenerycznych. U mnie prosiaki hodowlane sa czystsze I,zdrowsze I pachnace

K
Kalina gej

Czemu ty jej należycie nie pokryłeś?

p
przyjezdny z powiatu

I wrzeszczal piskiliwym glosikiem : ruchajata mnie , ruchajata mnie .Stanalem z ciekawosci I patrze czy ktos te dziewuche pokryje nalezycie Ale nic sie nie dzialo , zero zainteresowania Dziwna ulica

K
Kurczak Mały

To twój jedyny argument tak?
Oj myliłem się na codzień to Ty chyba jakimś wykładowcą lingwistyki jesteś

k
k

Krzysztof Karoń: "Złodzieje głosują na tego, który gwarantuje im, że będą mogli dalej kraść"

c
cxz

i zrobił wszystko by przegrać.

c
cxz

Kryją swoją.

R
Rob

Nie do Kolumny tylko do nr 116

S
Skończony

DEBILU

X
Xman

Jedynym ich powodem był „antykaczystan” Haha. Jesteście sobie winni, ze Hania z SLD (bardzo dużo osób weszło z tej formacji do rady - ukryci byli w KO) uwielbiają aktywistow antysamochodowych. Macie taka sobierajke czy maciaszke w zdit i zim co nienawidzą ideologicznie aut. Obudzicie się za 4 lata w mega zakorkowanym mieście z realna liczba mieszkańców na poziomie 500-550k.

t
t

to Łódź zamieszkuje już tylko 300 000 mieszkańców? ..

c
c

chyba zdanowską wszyscy kryją...

Ł
Łodzianin

burdel na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i Mickiewicza, nie ma mądrego , żeby ustawił sygnalizację.

B
B-52

To wyjaśnia samozadowolenie tego burasa rowerowego,cudownego dziecka dwóch pedałów.

Dodaj ogłoszenie