UWAŻAJ NA ZMIANY I NIE PŁAĆ KAR – ETOLL NA AUTOSTRADACH!

Materiał informacyjny - NOTINOTE Sp. z o.o.
Udostępnij:
Święta coraz bliżej, już wkrótce masowo wyruszymy w podróż by spotkać się wspólnie przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o zmianach, jakie od 1 grudnia zostają wprowadzone na płatnych odcinkach państwowych autostrad. Ich nieznajomość może narazić nas na wysokie mandaty. Wraz z pojawieniem się nowego systemu poboru opłat e-TOLL, znikną bramki, jak zatem będziemy płacić? Przeczytaj!

JAK DZIAŁA E-TOLL?

Wbrew popularnemu przekonaniu, system eTOLL dotyczy nie tylko pojazdów ciężarowych, ale również osobowych: firmowych i prywatnych. Zaprojektowano go tak, aby płatność za przejazd była dokonywana automatycznie i opierała się na technologii lokalizowania pojazdu poprzez system GPS. Takie namierzanie może odbywać się za pomocą aplikacji w telefonie lub przy użyciu dużo wygodniejszego urządzenia lokalizującego, na przykład notiOne GPS PLUS. Jeśli podczas przejazdu autem z lokalizatorem notiOne GPS PLUS skorzystamy z oznaczonej bramki e-TOLL, otworzy się ona automatycznie gdy tylko pod nią podjedziemy.

JAK ZAPŁACIĆ ZA PRZEJAZD?

Z kilku dostępnych opcji możemy wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób opłaty za przejazd autostradą: dzięki usłudze e-TOLL zintegrowanej z urządzeniem notiOne GPS PLUS lub innym urządzeniem tego typu, bezpośrednio w aplikacji e-TOLL PL lub za pomocą biletu zakupionego na wybranych stacjach benzynowych. Ten pierwszy sposób wydaje się najwygodniejszy - dzięki notiOne GPS PLUS opłata jest automatycznie naliczana, żadna aplikacja nie musi być włączona w czasie przejazdu, a dodatkowo korzystanie z tego lokalizatora nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – dożywotni abonament wliczony jest już w cenę urządzenia. I najważniejsze, na co dzień notiOne będzie zabezpieczać Twój pojazd i w razie kradzieży ułatwi jego odzyskanie.

NOTIONE – JAK PODPIĄĆ POD E-TOLL?

Jak zacząć używać eTOLL za pomocą notiOne GPS PLUS? To bardzo proste! Pobierz darmową aplikację notiOne i dodaj do niej zakupione urządzenie notiOne GPS PLUS. Następnie aplikacja w bezpieczny i intuicyjny sposób przeprowadzi Cię przez proces rejestracji. Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, na oficjalnym portalu e-TOLL znajdziesz opis krok po kroku jak to zrobić.

SYSTEM E-TOLL DLA KOGO?

Od 2011 roku korzystaliśmy z systemu viaTOLL. Zdarzały się jednak wypadki, kiedy to system viaTOLL błędnie wskazywał, że kierowca przejechał bramkę lub nieprawidłowo naliczał wysokość opłaty. Dzięki nowemu systemowi e-TOLL unikniemy takich sytuacji. Rejestracja w systemie poboru opłat e-TOLL jest obowiązkowa dla tych którzy chcą się poruszać po płatnych drogach pojazdami lub zestawem pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony. Jeśli jesteś kierowcą pojazdu osobowego lub lekkiego, system jest dostępny na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków i na odcinku autostrady A4 Wrocław – Sośnica.

ULGA PODATKOWA ZA E-TOLL – ILE ZAOSZCZĘDZISZ?

I na koniec świetna informacja: Ministerstwo Finansów przygotowało dla przedsiębiorstw używających systemu e-TOLL korzystną ulgę podatkową. Jej celem jest amortyzacja kosztów związanych z nabyciem lokalizatorów GPS. Ulga wynosi 500 zł za każdy pojazd, który skorzystał w przeciągu roku z systemu e-TOLL.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie