Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 35min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Uważaj, gdzie parkujesz! Zwożą z ulic źle zaparkowane auta

Edward Mazurkow
Aż 128 samochodów odholowała w tym roku straż miejska na parking Zarządu Dróg i Transportu przy ul. Telefonicznej.

- Wśród nich były 33 wraki. Pozostałe to samochody osobowe - mówi Leszek Wojtas, zastępca naczelnika Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi. - Były m.in. zaparkowane na kopertach dla inwalidów, w obrębie skrzyżowania, utrudniały wjazd lub wyjazd z posesji albo blokowały ruch uliczny.
Najwięcej aut wywieziono na lawecie z ulic: Wólczańskiej, Jaracza, Sterlinga, Sienkiewicza, Wacława, a także ul. Legionów, ul. Pomorskiej i pl. Wolności, gdzie blokowały ruch tramwajowy.
Właściciele aut, które trafiają na parking przy ul. Telefonicznej 30/44 (w pobliżu zajezdni tramwajowej), czekają spore wydatki. Muszą zapłacić 459 zł za transport i 35 zł za każdy dzień pobytu samochodu na parkingu. Na kierowcę nakładany jest też mandat (od 100 do 500 zł) i naliczane są punkty karne ( od 1 do 5).

Ponadto jeśli z jego winy doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne występuje również do firmy ubezpieczającej samochód o odszkodowanie.
Agnieszka Lubiatowska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, mówi, że obecnie na parkingu przy ul. Telefonicznej jest około 300 pojazdów, wśród których są również motocykle. Najwięcej jest małych fiatów, które stoją zaraz przy ogrodzeniu. Lepsze wozy - bmw, mercedesy, renault, fordy - trafiają na środek placu, strzeżonego przez ochroniarza z psem. Są to wozy z rejestracją łódzką, a także świętokrzyską, warszawską czy nawet białostocką. Część tych aut trafiła na parking również na polecenie policji.

- Zazwyczaj właściciele odbierają swoje samochody następnego dnia po przywiezieniu ich na parking. Zdarza się jednak, że stoją całymi latami, jak mały fiat z województwa małopolskiego, który czeka na właściciela od 4 stycznia 2008 r. - mówi rzecznik.

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dominik

Odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy
Miales wypadek???
- uszkodenie ciala
- utrata bliskiej osoby
- szkoda w pojezdzie lub mieniu
- wypadek przy pracy
- wypadek w gospodarstwie rolnym
- zanizone lub niewypłacone odszkodowanie

Bezplatnie zweryfikujemy, czy przysluguje Ci odszkodowanie i pomozemy uzyskac maksymalna kwote.
506-775-916

k
kaszana

Zapraszam na stary Widzew ,Kaimierza,etc. w trakcie meczu.Będziecie mieli co holować .

a
as

wrak to nie samochód????

G
Gość

zapraszam na którekolwiek osiedle, wraków u nas pod dostatkiem. Tylko pod moim blokiem stoją 3!

b
bartek

wychodzi mało, biorąc pod uwagę datę i ile pojazdów scholowali, no ale nic dziwnego jak dla SM ważniejsze jest łapanie i pakowanie handlarzy i ośmieszanie się jak chodzi o utrzymywanie porządku

!

no to droga impreza :/ ale dobrze gapy i bezczelni płaca :P

b
buba

128 samochód z czego 33 wraki, czyli 95 samochodów. Dzisiaj mamy 293 dzień roku, co daje śliczną średnią 0,324 samochodu odholowanego na dzień. Naprawdę jest się czego bać.

Dodaj ogłoszenie