MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Utrudnienia na ul. Kilińskiego. Ruszył kolejny etap rewitalizacji

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Grzegorz Gałasiński
Większość prac ma zakończyć się w czasie wakacji

Ruszył kolejny etap rewitalizacji ul. Kilińskiego od ul. Rewolucji 1905 r. do ul. Narutowicza. Ze względu na zmianę organizacji ruchu w okolicy całego tego odcinka występują spore utrudnienia.

Dla kierowców

Na rewitalizowanym odcinku ul. Kilińskiego obowiązują wjazdy docelowe. Jest on jednokierunkowy od ul. Narutowicza do ul. Pomorskiej. Jezdnia jest zwężona.

Skrzyżowania z ulicami Jaracza i Rewolucji 1905 r. zostały zamknięte.

Ul. Rewolucji 1905 r. (która także jest rewitalizowana i od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego obowiązują wjazdy docelowe) jest dwukierunkowa od u. POW do ul. Kilińskiego, ale przez skrzyżowanie nie można przejechać. Ul. Rewolucji 1905 r. od ul. Wschodniej do ul. Kilińskiego jest jednokierunkowa i można z niej skręcić w lewo w ul. Kilińskiego w stronę Pomorskiej. W pozostałych relacjach nie przejedziemy.

Ul. Jaracza jest dwukierunkowa na odcinkach od ul. Wschodniej do ul. Kilińskiego i od ul. Kilińskiego do ul. POW. Ul. Jaracza przez skrzyżowanie z ul. Kilińskiego nie można przejechać.

Zmiany komunikacji

Tramwaj linii 1 z Chojen z ul. Kilińskiego jedzie al. Piłsudskiego, Kościuszki, Zachodnią i Legionów do placu Wolności, gdzie wraca na swoją trasę. Tramwaj linii 5 dojeżdża do dworca Łódź Fabryczna, a następnie ulicami Rodziny Poznańskich i Narutowicza do pętli Radiostacja. Zamiast tramwajów pojawił się autobus zastępczy Z5 kursujący z dworca Fabrycznego na Bałucki Rynek.

Terminy

Na ul. Kilińskiego prace prowadzono już w poprzednie wakacje. Wtedy po wschodniej stronie pojawił się nowy chodnik, wykonano pewne prace przy przystankach. W te wakacje planowane jest ukończenie większości robót, w tym budowy chodników po zachodniej stronie. Ale w zakres prac wchodzi także remont skwerów przy ulicach Jaracza i Rewolucji 1905 r. i te prace prowadzone będą jeszcze po okresie wakacji.

Jak zmieni się ulica?

Na rewitalizowanym fragmencie ul. Kilińskiego nie zostanie przebudowana jezdnia. Odcinek ul. Kilińskiego od ul. Jaracza do ul. Narutowicza przede wszystkim zyska nowe chodniki (wyłożone płytami betonowymi i kamienną kostką) i zjazdy do posesji, pojawią się też elementy zieleni. Przewidziano także miejsca postojowe (po zachodniej stronie ulicy). Zakres prac obejmuje także wyniesione perony przystankowe, skwery przy ulicach Rewolucji 1905 r. i Jaracza. W planach są też nowe nasadzenia, oświetlenie i remont sieci podziemnych. Nie zabraknie również stylizowanych mebli miejskich – ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany