Uwaga! Świńska grypa w Łodzi i województwie łódzkim!

(ew)
Z tygodnia na tydzień do lekarzy zgłasza się coraz więcej chorych na grypę i infekcje grypopodobne. Elżbieta Włodarczyk
Dwa przypadki zachorowania na świńską grypę odnotowano w ostatnim tygodniu w województwie łódzkim. Wirusa grypy typu AH1N1 wyizolowano w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Wykryto go w dwóch próbkach pobranych od 6-letniej dziewczynki z Łodzi i 24-letniego mężczyzny z Piotrkowa Trybunalskiego. W takim przypadku pobiera się wymaz z gardła i nosa.

Pacjenci są w dość dobrym stanie, gdyż nie są hospitalizowani. Leczeni są w domu. W Łodzi ciągle przybywa osób chorych na grypę i infekcje grypopodobne.
Z tygodnia na tydzień jest coraz więcej chorych.

- W dniach 23-31 stycznia zarejestrowano 7421 przypadków zachorowań, z tego 3599 u dzieci, podczas gdy tydzień wcześniej było ich łącznie 5885 z tego 2831 u dzieci- mówi Zbigniew Solarz, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

- Od początku sezonu epidemicznego, czyli od 1 września 2015 r zanotowano 81.536 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.

[ZOBACZ TEŻ FILM 4-latek z Kościerzyny poszedł w piżamie do sklepu. Rodzice myśleli, że jest u dziadków (autor)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM 4-latek z Kościerzyny poszedł w piżamie do sklepu. Rodzice myśleli, że jest u dziadków (autor)