Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Policja apeluje!

KWP ŁÓDŹ
W przypadku zauważenia kradzieży kieszonkowej w środkach komunikacji publicznej powinniśmy przede wszystkim kierować się naszym własnym bezpieczeństwem. Zamiast samemu podejmować próbę ujęcia potencjalnego sprawcy, zacznijmy głośno krzyczeć, że w tramwaju czy autobusie grasuje złodziej czy złodzieje.

Następnie poinformujmy o tym policję lub poprośmy aby zrobił to ktoś z naszego najbliższego otoczenia. Jeśli jest to możliwe, zarejestrujmy przy użyciu telefonu komórkowego czy aparatu zaistniałą sytuację.

Takie nagranie będzie stanowić nie tylko materiał dowodowy w sprawie kradzieży ale również materiał poglądowy dla funkcjonariuszy, którzy będą wyjaśniać tę sprawę w przypadku ucieczki sprawców.

Funkcjonariusze mający dobre rozpoznanie w środowisku kieszonkowców będą mieli materiał źródłowy w typowaniu sprawców. Jeśli nie mamy możliwości zarejestrowania sytuacji, to postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych z wyglądem sprawcy, jego ubiorem w tym również cechami charakterystycznymi i kierunkiem ucieczki kieszonkowca.

Z doświadczenia można powiedzieć, że już samo zaalarmowanie o obecności kieszonkowców w środkach komunikacji miejskiej, jest sygnałem dla sprawcy że został zdemaskowany i nie opłaca mu się podejmować dalszych prób kradzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany