Uwaga! Podwyżki cen paliw!

Tomasz Jabłoński
Tanie tankowanie powoli się kończy tj
Tanie tankowanie już się skończyło. Oczywiście obecnym cenom paliw daleko do tych rekordowo wysokich sprzed dwóch lat (w połowie 2014 roku benzyna kosztowała nawet 5,50 zł za litr, a olej napędowy 5,40 zł za litr). Jednak już od 2 - 3 tygodni kierowcy w Łodzi obserwują systematyczny wzrost cen. Drożej płacimy nie tylko za benzynę, ale również za olej napędowy.


Tankowanie z dnia na dzień jest coraz droższe.

* Na światowych rynkach drożeje ropa, drożeją więc benzyna i olej napędowy

* Dla odmiany - autogaz jest coraz tańszy.

- Jeszcze 2 tygodnie temu na stacji paliw jednego z hipermarketów ON tankowałem po 3,54 zł za litr. Dziś za to samo paliwo płacę prawie 3,70 zł - mówi kierowca forda focusa. - Na stacjach należących do koncernów paliwowych ropa kosztuje już nawet ponad 4 zł za litr.

Rzeczywiście, paliwem, które zdrożało w ostatnich dniach najbardziej, jest właśnie olej napędowy.

ZMIANA CZASU NA LETNI. KIEDY ZMIENIAMY CZAS NA LETNI. KIEDY PRZESTAWIĆ ZEGARY 2016

W ubiegłym tygodniu za litr kierowcy w Łodzi płacili średnio o około 8 - 9 groszy mniej niż dziś, czyli średnio około 3,80 zł. W tym tygodniu cena oleju napędowego wzrosła do poziomu ok. 3,89 zł za litr.

Podobnie wygląda sprawa z benzyną, choć w jej przypadku ostatnie podwyżki były na niższym poziomie - średnio 5 - 7 groszy na litrze.

- Tankuję auto systematycznie mniej więcej raz w tygodniu i od połowy ubiegłego miesiąca zauważyłem, że benzyna zaczęła drożeć - mówi kierowca vw polo. - A na święta czeka mnie długa podróż...

Analitycy rynku paliw mówią, że wszystkiemu winne są rosnące w ostatnich tygodniach ceny ropy naftowej na światowych giełdach.

Przekroczyły już 40 USD za baryłkę. To najwyższa cena od grudnia 2015 r.

Powody do zadowolenia mogą mieć kierowcy samochodów zasilanych autogazem. Co prawda cena LPG też się zmieniła, ale w tym przypadku ze sporą korzyścią dla tankujących.

Autogaz jest więc teraz jedynym paliwem, które w ostatnich dniach tanieje.

W najbliższych tygodniach kierowcy nie mają co liczyć na jakiekolwiek obniżki.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)