Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 46min.
Odwiedź serwis wyborczy 

UWAGA! Nowy regulamin porządku w mieście!

Mirosław Malinowski
Właściciele nieruchomości w centrum Łodzi mogą odetchnąć. Z „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łodzi” zniknął bowiem zapis o obowiązku codziennego zmywania przez nich chodnika przed posesją od kwietnia do października przed godz. 7 rano. Tak samo został wykreślony obowiązek usuwania w ciągu 24 godzin z elewacji wszelkich plakatów oraz graffiti. Oba przepisy rzadko były przestrzegane, ale nie dlatego zabrakło ich w nowej, mocno okrojonej wersji regulaminu (z 10 do 7 stron).

* Niektóre zniesione w regulaminie przepisy obowiązują na podstawie ustaw i kodeksów.

- Usunięcie z regulaminu utrzymania czystości w mieście niektórych zapisów nie oznacza, że znikają nałożone w nich obowiązki - mówi Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi. - Straż miejska i inne służby cały czas będą egzekwować ich wypełnianie, tylko na podstawie innych przepisów. Wykreślenie niektórych zapisów z regulaminu wynika z wyroku sądu administracyjnego, który uznał, że nie należy dublować tymi zapisami obowiązków, które są nałożone przez inne przepisy prawa: ustawy, kodeks cywilny itp.

I tak choć w regulaminie nie ma już zapisu o zakazie dokarmiania ptaków (poza miejscami wyznaczonymi przez zarządcę nieruchomości), to jest on w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zmiany dotyczą też zasad sprzątania po psach. Dotychczas ich właściciele podczas spacerów oprócz obowiązku sprzątania po nich, musieli w miejscach publicznych „posiadać torebkę lub urządzenie do zbierania odchodów”. Teraz ten zapis został poszerzony o to, że trzeba je mieć „w niezbędnej ilości”. Ta drobna zmiana została wymuszona tym, że zdarzało się, że właściciele wyprowadzając psy mieli ze sobą tylko jedną torebkę - na wypadek kontroli straży miejskiej.

Pies na smyczy w całym mieście
W Łodzi od kilku lat jest obowiązek prowadzenia psów na smyczy w miejscach publicznych. Tylko „w miejscach, gdzie nie stwarza to zagrożenia oraz gdy opiekun psa ma możliwość bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem” może go spuścić ze smyczy, ale pod warunkiem, że założy mu kaganiec. W regulaminie z 1997 r. obowiązek trzymania psa na smyczy dotyczył tylko obszaru między ulicami: Gdańską, Radwańską, Brzeźną, Abramowskiego, Kilińskiego Północną i Ogrodową (w parku im. Sienkiewicza pies musiał mieć też kaganiec).

SŁOWACJA ANGLIA STREAM NA ŻYWO ANGLIA SŁOWACJA GDZIE MECZ SŁOWACJA ANGLIA TRANSMISJA
KIEDY GRAJĄ POLACY Z UKRAINĄ? POLSKA UKRAINA O KTÓREJ GODZINIE? KIEDY MECZ?
EURO 2016: KTO DZIŚ GRA? JAKIE MECZE DZISIAJ? GDZIE OGLĄDAĆ ZA DARMO MECZE EURO 2016
EURO 2016: KIEDY I Z KIM ZAGRAJĄ POLACY? O KTÓREJ MECZE POLSKIEJ KADRY [TERMINARZ]
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI
WIERSZYKI NA DZIEŃ OJCA, ŻYCZENIA DLA TATY, WIERSZYKI DLA TATY, SMSY DLA TATY

Wideo

Komentarze 47

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zgredzik.

Moherowego Polaka rozdwojenie jaźni . Z jednej Wzorowy mieszkaniec i obywatel z chęcią by wszystkich ukrzyżował. Z drugiej jak nikt nie widzi ...................... Moim zdaniem to zgoszkniały nieudacznik życiowy w ten sposób poprawia sobie i tak już sfrustrowany nastrój . Tak tak moi drodzy a i tak wychodząc z kibla rączek nie myjecie a o psach pier........do.....licie .A i mam w....... wsze plusu czy minusy , to moje zdanie o was.

Z
Zgredzik.

Przykład Frustracji

A
Anastazija

Poszumisz i SAM posprzatasz

M
Molo

Przyjdę i nasram ci pod drzwi w takim razie, zobaczymy wtedy jak ty debilu patologiczny będziesz się szeroko śmiał i jak będziesz wyrozumiały.
SM powinna wszystkim, którzy nie sprzątają po swoich zwierzętach łoić takie mandaty, żeby sami się posrali.

K
Kolo

Zamknij ryj cioto, bo śmierdzi ci z paszczy.

M
Mentor

Za mało straż miejska karze za posrane chodniki. Przed moją posesją chodzi jakiś wuj i jego pies centralnie sra przed moją furtką na chodnik. Nie mogę debila uchwycić w danym momencie, ale jak go złapię na gorącym uczynku, to mu jesień średniowiecza z d*** zrobię!!! Więcej patroli SM załatwiło by sprawę, bo wcale ich nie widać na Górnej.

x
xxx

A tobie żal starą d*** ściska bo nawet mamusia w dziecinstwie zabraniala miec jakiego kolwiek zwierzaczka tylko nakazywala do kosciola zapierdzilaci stary mocherze i tyle golebie z balkonu dokarmiasz to ci to nie przeszkadza

L
Lolo

ty penisie!!!

Z
Zgredzik.

Moherowego Polaka rozdwojenie jaźni . Z jednej Wzorowy mieszkaniec i obywatel z chęcią by wszystkich ukrzyżował. Z drugiej jak nikt nie widzi ...................... Moim zdaniem to zgoszkniały nieudacznik życiowy w ten sposób poprawia sobie i tak już sfrustrowany nastrój . Tak tak moi drodzy a i tak wychodząc z kibla rączek nie myjecie a o psach pier........do.....licie

g
gość

bo takie debile nie rozumieją i ślepi są że to dla psów więc niech wąchają gówna siebie nie widzą tylko biedne zwierzaki...a jak sami leją po blokach czy w krzakach i nie raz i nie dwa srają bo za dużo procentów mają w organizmie to ślepoty tego nie widzą ....niech od siebie zaczną

m
mała

w d**** mam co napisał widz jak przestrzegać czystości i porządku albo dla wszystkich albo dla nikogo ...a dwa za samochody na trawnikach też są mandaty więc jak nie umieją zrobić parkingów to ludzie łamią prawo i stawiają na trawnikach...a przecież mogą zapłacić za parkin strzeżony czyż nie?:)...ale psia kupa jak nie ma dla niej odpowiednich śmietników to hrabiostwu już przeszkadza prawo to prawo ..egzekwują wszyscy albo nikt.....a Ty zeżryj swoje gówno bo blokuje rurę

L
Lolo

mamy kibelek i zapchamy go folią ..debilu ..a Tobie będzie ten syf wypływał na mieszkanie ...jestem za tym :)))!!!

d
dEstrukcjA

Teraz psy mogą srać na chodnik i gówna mogą leżeć , aż w naturalny sposób się rozłożą . Będziemy delektować się zapachem i podziwiać kształty nieczystości . Może niech chociaż w te gówna urzędnicy z UMŁ wkładają chorągiewki , żeby nikt nie ubrudził sobie butów. Straż miejska ? Pokażcie chociaż jednego osobnika którego ukarali za to , że jego pies zanieczyścił miejsce publiczne. Trawy nie widzą , gówna nie widzą , samochodu źle parkującego nie widzą , wyślijcie ich pilnie na badania okresowe do okulisty.

I
Iga

... zawsze noszę z sobą torebeczki na psie qpki. Sprzątam a później niosę 2 km w poszukiwaniu pojemnika. Proszę zobaczyć w rejonie McDonalda na Widzewie co znajduje się w "psich pojemnikach". Nie da się tam nic wrzucić bo są zapchane kubkami, tackami i innymi ludzkimi śmieciami, nie wspomnę, że takie same śmieci są na trawnikach no i porozbijane butelki po napojach alkoholowych. Niech ludzie zamiast pomstować na psy popatrzą też na siebie i zaczną sprzątać swoje śmieci.

G
Gość

to Ela sra przygłup jeden z wiochy!!!!!

Dodaj ogłoszenie