ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Uwaga! Napad, zamach bombowy? Nie to filmowcy z serialu...

(JED)

2018-09-02 13:20

2018-09-02 13:23

2 Komentarze
Dodaj komentarz

Uwaga! Napad, zamach bombowy? Nie to filmowcy z serialu "wojenne dziewczyny" na ul. Roosevelta [zdjęcia]

(JED)

2018-09-02 13:20

Ogromne zamieszanie wywołali w piątek (31 sierpnia) filmowcy, którzy na ul. Roosevelta zainstalowali plan zdjęciowy serialu „Wojenne dziewczyny”. Przechodnie ze zdziwieniem obserwowali niemieckich żołnierzy w mundurach, dziwnie ubranych cywilów i zabezpieczające plan karetki pogotowia, policji i straży pożarnej.
1/7

(© Grzegorz Gałasiński, Krzysztof Szymczak)

A zamieszanie bylo spore, bo filmowcy zamknęli większość tej krótkiej uliczki, bo na planie było (poza ekipą filmową i aktorami) ponad stu statystów.
– Zwykle kręcimy sceny, w których bierze udział od 70 do 120 statystów z Łodzi – mówi Martyna Boryńska z Akson Studio, producenta serialu. – Wczoraj realizowaliśmy sceny do pierwszych odcinków.
Ulica Roosevelta i usytuowany pod numerem 15 bank (jedno z najpopularniejszych wśród filmowców miejsc, bank zagrał w co najmniej w 10 produkcjach) zagrały wczoraj Lwów (m.in. dworzec, instytut medycyny i lwowskie uliczki, do którego z ważną misją pojechała serialowa Marysia Joachim, którą gra Aleksandra Pisula.
WŁodzi od wtorku ekipa filmowa kręci przede wszystkim tzw. pasaże, czyli sceny plenerowe, które łączą te realizowane we wnętrzach. Jako pierwszą na terenie WiMy realizowano efektowną, wybuchową scenę otwierającą trzeci sezon produkcji, czyli eksplozję w niemieckiej drukarni. Tam ekipa była odizolowana od świata, ale pozostałe zdjęcia do pierwszych 6 z 13 odcinków trzeciego sezonu popularnej produkcji TVP 1 będą jeszcze do niedzieli realizowane na ulicach Łodzi. Dziś filmowców można będzie spotkać na ul. Włókienniczej.
Od poniedziałku ekipa przenosi się do Lublina i do Warszawy, Konstancina, Milanówka i in.
Pod koniec września filmowcy wrócą do Łodzi. Tym razem będzie to ekipa realizująca film „Piłsudski”,w którym tytułową rolę gra pochodzący z Łodzi Borys Szyc.


Komentarze

(2)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A ja napiszę inaczej

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

5187  •

FILMOWCY - WYPIERXALAĆ Z ŁODZI i wróćcie jak skończą się remonty, jak nie będzie potęgować problemów komunikacyjnych miasta.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To ciekawe,

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mietek (gość)  •

że jak filmowcy potrzebują plenerów do zdjęć z czasów wojny, to bez namysłu mogą jechać do Łodzi...

odpowiedzi (0)

skomentuj