Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 52min.
Odwiedź serwis wyborczy 

UWAGA! Kradną rowery w Łodzi. Używają nożyc do metalu...

Edward Mazurkow
Strażnicy miejscy ewidencjonują oznakowane rowery. Łukasz Kasprzak
Rower wart 2 tys. zł w podobny sposób skradziono również sprzed sklepu przy ul. Przędzalnianej. Inny jednoślad, warty tysiąc złotych, skradziono z klatki schodowej bloku przy ul. Bratysławskiej.

* Rower wart 3 tys. zł padł łupem złodzieja w Manufakturze
* Przestępca nożycami do metalu przeciął zabezpieczenie, wsiadł na niego i odjechał w siną dal.

Z policyjnych statystyk wynika, że w tym roku łupem złodziei padło już w Łodzi ponad 70 rowerów! To dużo, zważywszy że sezon rowerowy dopiero co się zaczął.

Doszło też do rozboju, którego sprawca połakomił się na rower swojej ofiary.

Najczęściej rowery giną w ciągu dnia ze stojaków przed hipermarketami, obiektami sportowymi, uczelniami i szkołami. Złodzieje zazwyczaj kradną je z miejsc nie- monitorowanych przez kamery. Dużo rowerów ginie również z klatek schodowych i podziemnych parkingów, gdzie stoją niezabezpieczone przed kradzieżą. Często złodzieje kradną rowery także z komórek, strychów i garaży. Włamują się tam przeważnie w nocy.

W 2015 r. w Łodzi odnotowano trzy rozboje, w których przedmiotem zaboru był rower. Doszło także do 454 kradzieży rowerów. Policja podaje, że odzyskano 21 jednośladów i dużą ilość części. Wykrycie złodzieja i odzyskanie roweru zdaniem śledczych jest rudne, gdyż znaczna ich cześć nie posiada cech identyfikacyjnych. Skradzione rowery są rozkładane na części i sprzedawane. Złodzieje lub paserzy często zacierają znaki identyfikacyjne w taki sposób, że nie można ich odczytać.

W 2015 r. policjanci zatrzymali 52 złodziei rowerów. Wielu z nich przyznało się do kilku kradzieży w różnych częściach miasta. 28 sierpnia ubiegłego roku policjanci z komisariatu przy ul. Wólczańskiej, po pościgu zatrzymali złodzieja, który na ul. Kruczej 24 porzucił skradziony rower Giant. Przestępca podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży, ale nie powiedział komu i gdzie skradł rower. Wiadomo tylko, że było to na Górnej.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Jak przygotować lody domowej roboty? (x.news/DzieńDobryTVN)