Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Uwaga kierowcy! Zamykają Piątkowską

(KB)
Na zgierskich kierowców czekają spore utrudnienia. Na 12 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiedział bowiem zamknięcie odcinka ul. Piątkowskiej, od skrzyżowania z drogą krajową nr 91 do krzyżówki z ul. Musierowicza. Drugie wymienione skrzyżowanie pozostanie przejezdne z pulsacyjnym trybem sygnalizacji świetlnej.

Zamknięcie drogi jest związane z jej przebudową. Pierwsze prace wystartowały już tydzień temu na krótszym odcinku Piątkowskiej, od skrzyżowania z DK 91 do ul. Piłsudskiego. Efektem modernizacji ma być przede wszystkim nowa nawierzchnia, rozbudowa wlotów dróg bocznych i przebudowa zjazdów, a także wymiana płyt chodnikowych. Ulica zostanie wyposażona w odwodnienie. Polepszy się również pieszym i korzystającym z komunikacji miejskiej, dla których zostaną wybudowane nowe zatoki autobusowe oraz oświetlenie uliczne.

POLSKA ARGENTYNA O KTÓREJ MECZ
PERSEIDY 2016 kiedy, gdzie oglądać, o której godzinie
Choć ruch samochodowy będzie w miejscu remontu znacznie utrudniony, póki co nie zmieni się nic dla wspomnianych już pasażerów Miejskich Usług Komunikacyjnych. Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie zmienią się bowiem trasy przejazdu linii autobusowych 6 i 51. Obie te linie łączą Zgierz i Łódź. Według wstępnych założeń, na czas modernizacji Piątkowskiej miały jeździć objazdami. Jednak na mocy porozumienia pomiędzy MUK i Zarządem Dróg Wojewódzkich autobusy na razie będą kursować po staremu. Jak będzie, gdy remont wejdzie w kolejne fazy, na razie nie wiadomo.

Całej inwestycji najbardziej obawiają się oczywiście kierowcy. Już teraz, na jej początkowym etapie, w godzinach szczytu w newralgicznych miejscach tworzą się spore korki. Ta sytuacja w najbliższym czasie raczej się nie zmieni.

- Trzeba przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu - uważa pan Tomasz. - To istotna dla zgierzan, i nie tylko, ulica.

Koszt robót na Piątkowskiej to prawie 7 mln zł. Prace mają potrwać do końca lipca przyszłego roku.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie