Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Uwaga! Kanar w akcji! Wystawili już 61.947 mandatów...

AO
Dopiero połowa roku, a już wystawiono ponad 64 tysiące mandatów.
Dopiero połowa roku, a już wystawiono ponad 64 tysiące mandatów.
Od stycznia do połowy czerwca kontrolerzy biletów ukarali mandatami 64.947 gapowiczów. Spośród nich jedynie 2.926 osób zapłaciło karę od razu (gotówką), pozostali przyjęli mandat i uiścili opłatę później (w tym 11 tysięcy pasażerów w ciągu 7 dni). Osoby, które zdecydowały się na płatność od razu lub w ciągu tygodnia zapłacili jedynie 70 zł plus koszt przejazdu, pozostali musieli wydać na karę 200 zł wraz z kosztem przejazdu.

* Najczęściej bez biletu jeżdżą trasą W-Z, Łódzkiego tramwaju Regionalnego oraz liniami 11, 15 i 16
* W tym roku kontrolerzy wystawili 61.947 mandatów

- Najczęściej łapano gapowiczów na liniach kursujących po trasach Łódzkiego Tramwaju Regionalnego oraz na trasie W-Z. Sporo mandatów wystawiono na ulicy Pabianickiej i al. Politechniki na liniach tramwajowych 11, 15 oraz 16 - informuje Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK.

Było także kilka skarg na kontrolerów.

- Jedna dotyczyła sytuacji bardzo często spotykanej, gdy pasażer jadący bez biletu po okazaniu dokumentu chce wysiąść na zaplanowanym przystanku i spotyka się z odmową kontrolera. Przepisy w takiej sytuacji zezwalają kontrolerowi na opuszczenie pojazdu, ale wyłącznie z całym zespołem kontrolerskim oraz gdy nie zagraża to bezpieczeństwu kontrolerów. Wyjście z pojazdu jest zatem niemożliwe, gdy drugi kontroler wykonuje czynności służbowe - tłumaczy rzecznik.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM W Zgierzu konar zabił kierowcę. Skutki wichury w Łódzkiem (autor x.news/TVN24)