Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga atrakcja! W niedzielę wielka swingowa parada ulicą Piotrkowską, każdy może w niej zatańczyć

(JED)
Krzysztof Rajpold, lider zespołuSweet & Hot Jazz.
Krzysztof Rajpold, lider zespołuSweet & Hot Jazz. (JED)
Zespół Sweet & Hot Jazz band będzie przejedzie ul. Piotrkowską zabytkowym samochodem. Towarzyszyć mu będą tancerze „Swing Załogi”, którzy ubrani w klimacie lat 30 ubiegłego wieku zatańczą szalony taniec lindy hopa. Niezwykła swingowa parada przejdzie ulicą Piotrkowską w niedzielę, w samo południe.Start przy placu Wolności, muzyczny przystanek przy DHMagda, a finał w pasażu Rubinesteina. – To już piąta swingowa parada i po raz kolejny zapraszamy na nią wszystkich łodzian – mówi Zuzanna Bociąga z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. –Kroki są bardzo proste i nie muszą być wykonane perfekcyjnie, wystarczy dobry humor i taneczny, radosny nastrój. Celem imprezy jest powrót do atmosfery lat 50, gdy lokale przy ul. Piotrkowskiej grały swinga o każdej porze.

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie szerszej publiczności ogromnego kunsztu łódzkiego zespołu dixielandowego a także zapoznanie mieszkańców miasta z kulturą muzyki i tańca swingowego i przywrócenie na Piotrkowskiej atmosfery lat 50., kiedy tendencje w modzie, muzyce i tańcu opierały się na wzorcach kultury amerykańskiej z 1920-30 roku.

Zespół „Sweet & Hot Jazzband” jest jedynym w Łodzi o takim profilu. To 11 muzyków którzy uprawiają jazz tradycyjny już 16 lat. Grają muzykę jazzową z lat 20 – 40 ubiegłego wieku. Na gruncie łódzkim, podtrzymują tradycję okresu powojennego gdzie właśnie w łódzkiej IMCE i Szkole Filmowej na ul. Targowej rodził się Polski Jazz. Kontynuują tradycje „Melomanów”, „Tiger Ragu”, czy jeszcze kilku podobnych zespołów łódzkich grających do połowy lat 50-tych.

Wracają do korzeni i udaje im się to. Zespół cieszy się dużym powodzeniem wśród słuchaczy, są zapraszani na koncerty, festiwale. Pokazują się wszędzie gdzie chcą ich słuchać i bawić się przy swingu i dixielandzie.

Wspaniałe imperium przemysłu bawełnianego Izraela Poznańskiego, które młody fabrykant budował od 1872 roku, po okresie wielkiej świetności i historycznych przemian przemieniło się w nowoczesne centrum handlowe. Przebudowa dawnej fabryki rozpoczęła się na początku lat 2000. Jak następowały przemiany pokazujemy na unikalnych zdjęciach z tamtych czasów.Zobacz zdjęcia z budowy Manufaktury

Tak powstawała Manufaktura. Unikalne zdjęcia z budowy Manufa...

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany