Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia na ul. Rokicińskiej - zmiany organizacji ruchu, mapki, objazdy

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Grzegorz Gałasiński
Od 11 marca do 15 marca na skrzyżowaniu ulic Rokicińskiej/Józefiaka/Malowniczej budowane są drogi i przejazdy rowerowe. Wyłączona zostanie tutaj sygnalizacja świetlna.

Jadący ul. Rokicińską od strony centrum mogą skręcić tylko w prawo w ul. Józefiaka (z dwóch pasów ruchu). W pozostałych relacjach można pojechać zawracając na rondzie Żołnierzy Wyklętych i oraz zawrotką na wschodnim wlocie ul. Rokicińskiej.

Kierowcy jadący ul. Józefiaka (od autostrady) mogą skręcić w lewo w ul. Rokicińską w kierunku centrum (z dwóch pasów) oraz w prawo w stronę Andrzejowa.

Jadąc ul. Józefiaka nie będzie można przejechać prosto przez skrzyżowanie, aby dotrzeć do ul. Malowniczej. Kierowcy jadący ul. Rokicińską od Andrzejowa mają możliwość skrętu w prawo w ul. Malowniczą.

Z ul. Malowniczej skręcimy tylko w prawo w ul. Rokicińską w stronę centrum. Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 90, 91, 201 i 202.

Nowe trasy autobusów
Linia 91 w kierunku Nowosolnej pojedzie przez Rokicińską, Józefiaka, zawróci na rondzie Żołnierzy Wyklętych i dalej Józefiaka, Rokicińska, zawróci za przystankiem i Rokicińską do Malowniczej gdzie wróci na swoją trasę. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku. Na Janów pojedzie bez zmian.

Linie 90, 201 i 202 jadąc w kierunku Andrzejowa pojadą z Rokicińskiej, przez Józefiaka, zawrócą na rondzie Żołnierzy wyklętych i Józefiaka wrócą na Rokicińską na swoją trasę. W przeciwnym kierunku pojadą przez Gajcego, Zakładową i Hetmańską do Rokicińskiej.

- Od 16 marca pojawi się drugi etap budowy dróg rowerowych. Ruch na skrzyżowaniu zostanie przywrócony i na swoje trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej. Natomiast wygrodzone będę wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na wschodnim wlocie skrzyżowania Rokicińskiej z Józefiaka (od strony Andrzejowa).W kolejnych etapach wygradzane będą poszczególne pasy ruchu, aby zrealizować następne przejazdy rowerowe. Całość prac potrwa ok. półtora miesiąc - informuje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany