MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uśmiechnięte buzie na warsztatach Lego dla dzieci z niepełnosprawnością w hotelu Hampton Zabawa, poczęstunek i prezent. GALERIA ZDJĘĆ I FILM

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W warsztatach brało udział ponad 30 dzieci z Łodzi i okolic. Przez ponad dwie godziny, bo tyle trwały warsztaty terapeutyczne Lego, pod okiem instruktorów budowały w grupach domy, warsztaty i ogrody z klocków Lego. Świetnie się bawiły i podkreślały, że najbardziej cieszy je fakt, że mogą budować z klocków wspólnie ze znajomymi. Organizatorzy zadbali o poczęstunek i upominek dla każdego dziecka.

13-letnia Eliza i 14-letni Daniel na warsztaty przyjechali z Ozorkowa. Byli zachwyceni, że mogą budować razem ze znajomymi rezydencje z basenami.
- To super zabawa - przekonywali.
Poza nimi w warsztatach Lego wzięło udział 30 dzieci z niepełnosprawnościami w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W ich życie spotkanie i zabawa wniosły dużo radości dając możliwość wspólnej zabawy, rozwijania wyobraźni i umożliwiając zabawę w grupie. Ważne było też to, że dzieci miały do swojej dyspozycji najbardziej pożądane zestawy klocków Lego.

Marzena Cybulska, nauczycielka w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie, na warsztaty przyjechała z 17 dzieci.
- Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w takich aktywnościach - mówiła. - Na co dzień nie mają możliwości budowania z tak dużej ilości klocków. Widzę, jak bardzo się cieszą, wspierają we wspólnym wysiłku aby zrealizować to co sobie zaplanowali.


Rehabilitacja przez zabawę

Warsztaty Lego to program edukacyjny rozwijający umiejętności społeczne i komunikacyjne, zawierający elementy rehabilitacji i usprawniania motoryki małej oraz umiejętności sensorycznych, kontaktów interpersonalnych i relacji społecznych.
- Prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów - mówi o warsztatach Lego Patrycja Wróbel, prezes Fundacji Dziecięca Fantazja, która zorganizowała warsztaty Lego. - Celem jest wnoszenie radości w życie dzieci i integrowanie uczestników w społeczeństwie. [/b]

Warsztaty Lego jeżdżą po kraju
Fundacja Fundacja w ubiegłym roku zorganizowała pierwsze warsztaty w Warszawie. W tym roku, projektem zostanie objętych w sumie 600 dzieci w całej Polsce. Warsztaty będą odbywać się w różnych miejscach - najczęściej w salach konferencyjnych w hotelach lub w centrach biznesowych lub w świetlicach szpitalnych lub domach kultury.
Zobacz zdjęcia!
10 tysięcy spełnionych życzeń
Od 20 lat Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia dzieci zmagających się z chorobami nieuleczalnymi, zagrażającymi życiu, jak również z niepełnosprawnością spowodowaną wadami wrodzonymi czy genetycznymi. Dotychczas spełniła 10000 wyjątkowych marzeń. Oferuje wsparcia socjalne dla najbardziej potrzebujących rodzin, organizuje warsztaty, wydarzenia i gale, na które zaprasza podopiecznych z całej Polski. Na realizację marzenia czeka 1500 podopiecznych Fundacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany