Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 21min.
Odwiedź serwis wyborczy 

USA: Powódź w Wirginii Zachodniej. Ponad 20 ofiar śmiertelnych, stan klęski żywiołowej [ZDJĘCIA]

Aleksandra Gersz AIP
Kataklizm w Wirginii Zachodniej - stan we wschodniej części USA nawiedziły powodzie najgorsze od ponad stu lat. Zginęło już ponad 20 osób, a prezydent Barack Obama ogłosił w regionie stan klęski żywiołowej.

Groźne powodzie wywowały ulewne deszcze, które spadły w Wirginii Zachodniej w czwartek. Jak poinformował Krajowy Serwis Pogodowy w USA, te jednodniowe ulewy stanowiły aż jedną czwartą sumy rocznych opadów w tym stanie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Z brzegów wystąpiły rzeki i strumienie, kilka miast zostało odciętych od świata, a ponad 30 tys. domów i przedsiębiorstw - od prądu.

Jak podaje Reuters, zniszczonych jest ponad 100 budynków. Zginęły już co najmniej 24 osoby, a setki ludzi wciąż czeka na pomoc. Wiele osób zostało także uznanych za zaginionych, trwają poszukiwania. Ekipy ratunkowe ściągają uwięzionych mieszkańców i zwierzęta z dachów domów i drzew, wyciągają ich z samochodów. Z jednego z supermarketów w regionie nie mogło wyjść blisko pół tysiąca osób, ratownicy musieli w ekstremalnych warunkach wybudować żwirową drogę, aby do nich dotrzeć.

To najgroźniejsze powodzie w Wirginii Zachodniej od ponad wieku. Stan alarmowy zostal ogłoszony w 44 spośród 55 hrabstw Wirginii Zachodniej, a prezydent Barack Obama ogłosił stan klęski żywiołowej w trzech najbardziej dotkniętych przez kataklizm hrabstwach: Kanawha, Greenbrier i Nicholas. Lokalne władze szacują już straty. Na prośbę gubernatora Wirginii Zachodniej Earla Raya Tomblina Obama podjął decyzję o udzieleniu trzem zdewastowanym hrabstwom pomocy federalnej, w tym finansowej i medycznej. Mieszkańcy otrzymają m.in. środki finansowe na tymczasowe lokum lub remonty.

Wideo

Materiał oryginalny: USA: Powódź w Wirginii Zachodniej. Ponad 20 ofiar śmiertelnych, stan klęski żywiołowej [ZDJĘCIA] - Polska Times

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 27.06.2016 o 17:33, Gość napisał:

Wirginia ? A gdzie to jest ?

 


Wirginia ? A gdzie to jest ?

Troche dalej jak; Ratyzbona,Moguncja i Akwizgran..

G
Gość

Wirginia ? A gdzie to jest ?

Dodaj ogłoszenie