Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy skarbowi rozbili 21 punktów nielegalnego hazardu w Łódzkiem

Magdalena Jach
Magdalena Jach
97 nielegalnych automatów do gier, 21 punktów hazardu i 17 zatrzymanych podejrzanych - oto bilans ostatnich kontroli przeprowadzonych w województwie łódzkim przez funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej.
97 nielegalnych automatów do gier, 21 punktów hazardu i 17 zatrzymanych podejrzanych - oto bilans ostatnich kontroli przeprowadzonych w województwie łódzkim przez funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. KAS
W trakcie ostatnich kontroli funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli aż 97 nielegalnych automatów do gier. W 21 punktach gier, działających bez wymaganych koncesji w woj. łódzkim, zatrzymali 17 osób podejrzanych o prowadzenie nielegalnego hazardu.

KAS zlikwidowała w województwie łódzkim 21 lokali z nielegalnym hazardem

97 nielegalnych automatów do gier, 21 punktów hazardu i 17 zatrzymanych podejrzanych - oto bilans ostatnich kontroli przeprowadzonych w województwie łódzkim przez funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Kontrole w Łodzi i w województwie łódzkim
Radomsko i Przedbórz
Funkcjonariusze łódzkiej KAS przeszukali 6 lokali w Radomsku i jeden w Przedborzu na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Radomsku. W tych miejscach zabezpieczono 30 urządzeń i zatrzymano 4 osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych.

Kutno
W Kutnie funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali dwa punkty hazardowe we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Kutnie zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów. Zarzuty prowadzeniu nielegalnych gier na automatach usłyszały 2 osoby.

Łódź
W Łodzi skontrolowali 2 lokale, w których zatrzymali 2 osoby i zabezpieczyli 11 automatów.

Zduńska Wola
W Zduńskiej Woli zostało zamkniętych 7 punktów, w których łódzka KAS zajęła 34 nielegalne automaty. W trakcie kontroli prowadzonej na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli zatrzymano 6 osób zaangażowanych w urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Pajęczno i Działoszyn
Pod koniec listopada funkcjonariusze skontrolowali dwa punkty z nielegalnym hazardem w Pajęcznie i jeden w Działoszynie. Zabezpieczyli 12 automatów, a zarzuty usłyszały 3 osoby.

Zabezpieczone dowody i zarzuty dla podejrzanych
W zlikwidowanych punktach gier łódzka KAS przejęła również przeszło 105 tys. zł oraz ponad 108 g narkotyków. Zabezpieczono również sprzęt elektroniczny, dokumenty i inne dowody przestępstw.

Podejrzani usłyszeli zarzuty
Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili 17 zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przestępstwem jest nie tylko urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom. Kara grzywny grozi również uczestnikom gier hazardowych, urządzanych lub prowadzonych bez koncesji lub zezwolenia.

- Z karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się właściciele nielegalnych automatów do gier - zaznacza st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Taką karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, [email protected].

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany