Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 44min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Urząd Miasta Łodzi płaci odszkodowania za brak lokali zamiennych. W tym roku potrzeba na ten cel około 3 mln zł

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Lokale socjalne dla osób po eksmisjach wymagają remontów przed zamieszkaniem.
Lokale socjalne dla osób po eksmisjach wymagają remontów przed zamieszkaniem. Polska Press
Prawie 1,4 mln zł wypłacił kilka dni temu Urząd Miasta Łodzi właścicielom budynków mieszkalnych jako odszkodowania za niedostarczone lokale zamienne dla lokatorów gminnych. Była to realizacja wyroków, które zapadły w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Chodzi przede wszystkim o mieszkania w kamienicach, które przed laty były własnością gminy, lub gmina nimi zarządzała i podpisywała umowy najmu z lokatorami. Kiedy w wyniku zmian własnościowych budynki stały się własnością prywatną, a nowy właściciel wypowiadał lokatorom umowy lub zapadały wyroki eksmisyjne, to magistrat powinien dać im nowe lokale. Jeżeli tego nie robił, płacił odszkodowanie. W 2018 r. za niedostarczone lokale zamienne lub socjalne magistrat musiał wypłacić w ramach odszkodowań kwotę ponad 3 mln zł, a rok później 2,8 mln zł.

– Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na ten cel będzie przeznaczona kwota około 3 mln zł – mówi Krzysztof Mączkowski, skarbnik miasta. – To, że ta kwota utrzymuje się na tym samym poziomie nie oznacza, że nie zmienia się liczba niedostarczonych lokali. Miasto je przekazuje we miarę możliwości, ale wzrastają sumy zasądzonych odszkodowań wraz ze wzrostem wysokości czynszów.

Czego nie wolno robić podczas ciszy wyborczej?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie