Uratowała sąsiadkę na Kozinach

Edward Mazurkow
Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w tym bloku na drugim piętrze.
Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w tym bloku na drugim piętrze. em
Starsza pani mieszka samotnie. W dzień zajmuje się nią opiekunka, ale gdy wychodzi z domu, 94-latka zostaje sama. Od lat choruje na serce. Zasłabła wczoraj w nocy, gdy próbowała przejść do ubikacji. Straciła równowagę i upadła. Nie mogąc się doczołgać do łóżka, zaczęła laską walić w podłogę, żeby wezwać na pomoc mieszkających piętro niżej sąsiadów.

* Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w tym bloku na drugim piętrze.
* W bloku przy ul. Kasprzaka w nocy zasłabła 94-letnia kobieta
* Nie mogąc się ruszyć, zaczęła laską walić w podłogę
* Z pomocą pośpieszyła jej sąsiadka.

- Około drugiej podjechałam pod blok samochodem. Sąsiadka pewnie usłyszała warkot silnika, gdyż jak weszłam do domu, zaczęła z całej siły walić laską w podłogę. Pobiegłam na górę i zapukałam do jej drzwi. Usłyszałam jak słabnącym głosem zawołała: „Pomocy, pomocy” i zamilkła - opowiada pani Joanna.

Kobieta zatelefonowała do szpitala, w którym jako lekarz pracuje syn 94-latki. Niestety, nie zastała go. Powiadomiła więc policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, z mieszkania staruszki nie dochodziły już odgłosy. Wezwali na pomoc strażaków i pogotowie ratunkowe.

Jak informuje sekcyjny Łukasz Górczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, na miejsce skierowano zastęp wyposażony w sprzęt ratowniczy.

Strażacy przy użyciu rozpieraków hydraulicznych wyłamali zamki w drzwiach i weszli do mieszkania. Starsza pani leżała na podłodze w dużym pokoju, niedaleko łóżka. Była tak słaba, że nia miała siły, żeby się podnieść.

Zajęła się nią załoga karetki pogotowia ratunkowego. Ratownicy podali jej leki i starsza pani doszła do siebie. Mówią, że nie wiadomo co by się stało, gdyby pomoc nie nadeszła w porę.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:

KUMULACJA LOTTO. DZIŚ WIELKA KUMULACJA LOTTO. 60 MILIONÓW DO WYGRANIA. JAKIE LICZBY W LOTTO
WYNIKI LOTTO 7. 05. 16 LOSOWANIE LOTTO 7 MAJA 60 MILIONÓW
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?
KOMUNIA 2016. CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ CHŁOPCU, CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ DZIEWCZYNCE
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

[ZOBACZ TEŻ FILM Wielka kumulacja w Lotto. Do wygrania rekordowe 60 milionów (autorx.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Wielka kumulacja w Lotto. Do wygrania rekordowe 60 milionów (autorx.news/TVN24)