Uniwersjada. Udane zakończenie zmagań pływackich. Kolejne dwa polskie medale!

Łukasz Konstanty
Dominika Sztandera wywalczyła w Chengdu dwa medale w rywalizacji indywidualnej.
Dominika Sztandera wywalczyła w Chengdu dwa medale w rywalizacji indywidualnej. Fot. PAP/Paweł Skraba
Dwa medale zdobyli Biało-Czerwoni ostatniego dnia pływackich zmagań podczas odbywającej się w Chengdu letniej uniwersjady. Na podium w rywalizacji indywidualnej stanęła Dominika Sztandera, z kolei w zmaganiach sztafet sukces zanotowała drużyna kobiet.

Dwa srebrne medale w poniedziałek

Jako pierwsza miejsce na podium wywalczyła Sztandera. Polka w poniedziałek popłynęła w finale na 50 metrów stylem klasycznym, w którym okazała się słabsza jedynie od Litwinki Kotryny Teterkovej. To drugi indywidualny krążek wywalczony w Chengdu przez naszą pływaczkę - wcześniej stanęła bowiem na najniższym stopniu podium na dystansie 100 metrów.

Srebrny medal wywalczyła także kobieca drużyna rywalizująca w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. Biało-Czerwone startujące w składzie Adela Piskorska, Sztandera, Paulina Peda i Kornelia Fiedkiewicz przegrały jedynie z Chinkami.

Dyskwalifikacja męskiej sztafety

Pasjonującą walkę z Japończykami stoczyli z kolei Polacy (sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym). Nasi pływacy (Marcin Goraj, Jan Kałusowski, Jakub Majerski, Jakub Kraska) ostatecznie finiszowali na trzeciej pozycji, dyskwalifikacja odebrała im jednak brązowy medal.

Blisko sukcesu była także Fiedkiewicz, która rywalizowała w finale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Polka finiszowała na czwartej pozycji, a do medalu zabrakło jej zaledwie 0,06 s. Z kolei Piotr Ludwiczak w tej samej konkurencji zajął piąte miejsce.

Łącznie podczas uniwersjady Polacy zdobyli aż piętnaście medali w pływaniu - sześć złotych, siedem srebrnych i dwa brązowe.