Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Kilińskiego gotowa w 66%. Uda się zakończyć prace w terminie? ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Prace tak szybko się nie zakończą.

Droga numer 485 - postęp prac

Pod koniec sierpnia zakończy się przebudowa fragmentu ulicy Kilińskiego (od ul. Grobelnej do rzeki Pabianki) oraz wzdłuż cmentarza i dalej ul. Jutrzkowickiej aż do ul. Świetlickiego. To część przebudowy drogi wojewódzkiej numer 485.

- Zaawansowanie robót wynosi ok. 66%. Wykonano prawie 1,6 km jezdni w warstwie bitumicznej i ok 50% chodników – mówi Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Teraz układana jest konstrukcja jezdni na odcinku ul. Kilińskiego od mostu do ok. 150 metrów przed ulicą Świetlickiego (wzdłuż cmentarza). Ułożono już także 50% chodników.

- Lada dzień rozpoczną się roboty rozbiórkowe mostu na rzece Pabiance. Na odcinku drogi wojewódzkiej od ul. Grota-Roweckiego do ul. Świetlickiego wykonano już blisko 60% drogi rowerowej. Prowadzone są również roboty przy budowie ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Świetlickiego w kierunku Bychlewa – dodaje Marcin Nowicki.

Utrudnienia

Nadal ul. Kilińskiego zamknięta jest na odcinku 50 metrów w okolicy mostu. Ruch wahadłowy wprowadzono na ul. Grota Roweckiego, przy skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego, przez co na ul. Grota Roweckiego korki tworzą się od ul. Mariańskiej aż do ul. Bugaj.

Ul. Kilińskiego od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego w stronę ul. Świetlickiego jest jednokierunkowa. Możliwy jest także skręt z ul. Jutrzkowickiej w ul. Świetlickiego, przejeżdżając nowym rondem. Kolejne rondo powstało u zbiegu ulic Kilińskiego i Moniuszki. Można skręcić z niego w ul. Moniuszki.

Ul. Mariańską mogą jeździć tylko autobusy i taksówki oraz kierowcy docelowo. Ulice Piękna i Świętokrzyska są jednokierunkowe, zaś ul. Grobelna ponownie dwukierunkowa.

Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i 3 Maja ustawiono tymczasową sygnalizację świetlną.

- Nadal obowiązuje termin zakończenia robót do 31.08.2020 i mimo utrudnień na budowach związanych z pandemią koronawirusa, robimy co w naszej mocy aby ten termin został utrzymany – podkreśla Marcin Nowicki.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę dwóch wspomnianych rond, nową nawierzchnię jezdni, chodniki, budowę drogi rowerowej (część będzie asfaltowa, a część stanowić ma ciąg pieszo – rowerowy).

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany