Ukraińcy kupują mundury, Włosi - łuki

Edward Mazurkow
Noże myśliwskie, szable, bardzo przydatne podczas podróży urządzenia wielofunkcyjne (nóż, kombinerki, śrubokręt itp. w jednym), latarki, mundury wojskowe, a także... łuki i strzały najchętniej kupują cudzoziemcy w łódzkich sklepach z militariami i artykułami turystycznymi.

- Najwięcej odwiedza nas Ukraińców. Oni zazwyczaj kupują niedrogie buty wojskowe i niemieckie mundury z demobilu. Sporo odwiedza nas także Francuzów. Ci chętnie zaopatrują się w wojskowe koszulki i urządzenia wielofunkcyjne. Amerykanie natomiast gustują w rzeczach kolekcjonerskich: szablach, nożach i bagnetach - mówi Rafał Wieczorek, szef sklepu z artykułami turystycznymi i białą bronią przy ul. Narutowicza.

Włosi, którzy ostatnio często odwiedzają Łódź, chętnie kupują łuki. Jeden z turystów z Półwyspu Apenińskiego nabył ostatnio w sklepie pana Rafała 50 wykonanych z karbonu strzał do łuków.

Wśród klientów sklepów z militariami są również odwiedzający łódzkie szkoły krav maga Izraelczycy. Ich głównie interesują... rozciągliwe spodnie do ćwiczeń. Kupują nawet po kilka par.

Łodzianie natomiast chętnie zaopatrują się w sprzęt potrzebny do wypraw w teren. Pani Kamila z Łodzi, którą spotkaliśmy na zakupach, wyjeżdża pod koniec czerwca do Norwegii, gdzie z mężem i 6-letnią córką Nastusią będzie zwiedzać fiordy. Kupowała dla siebie i dla dziecka buty i odzież turystyczną.

Powodzeniem, głównie wśród młodych ludzi, cieszą się solidne wojskowe plecaki. Sporo osób kupuje koszulki, tzw. patriotyczne, z symbolem Polski Walczącej oraz zdjęciem misia Wojtka, ulubieńca żołnierzy armii Andersa. Zainteresowaniem mam, mających pociechy w wieku szkolnym, cieszą się mundury harcerskie.

MAGDALENA ŻUK - NOWE FAKTY, OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI, WYNIKI SEKCJI ZWŁOK MAGDALENY ŻUK FILM
Życzenia imieninowe, życzenia na imieniny, wierszyki na imieniny
FIDGET SPINNER. Co to jest Fidget Spinner?

[ZOBACZ PRZEGLĄD TYGODNIA

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ PRZEGLĄD TYGODNIA