Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 13min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Ukradli samochód z 12 zwłokami. Prawdopodobnie do Polski

TVN24
Nieznani sprawcy skradli trzy auta z terenu firmy pogrzebowej w Hoppegarten pod Berlinem. W jednym z nich, samochodzie ciężarowym, znajdowały się trumny z ciałami 12 osób - poinformowała w środę prokuratura we Frankfurcie nad Odrą. Policja przypuszcza, że złodzieje uciekli za wschodnią granicę.

- Zapewne sprawcom nie chodziło o to, by ukraść zwłoki - powiedział rzecznik prokuratury Ingo Kechichian, którego cytuje agencja dpa. Samochód został skradziony w nocy z niedzieli na poniedziałek z terenu firmy pogrzebowej, wraz z dwoma innymi pojazdami; jedno z aut odnaleziono już w Poznaniu.

Według przedstawicieli firmy pogrzebowej trumny z ciałami zmarłych osób miały zostać przetransportowane do krematorium w Miśni w Saksonii. Przed odjazdem kierowca przymocował trumny, zamknął pojazd i udał się do budynku firmy, aby umyć ręce. W tym czasie doszło do kradzieży.

Policja w Brandenburgii wstrzymywała się do środy z opublikowaniem informacji o kradzieży, aby poinformować krewnych zmarłych, których ciała zaginęły.

Plaga kradzieży
W przygranicznych regionach na wschodzie Niemiec kradzieże samochodów są prawdziwą plagą od czasu zniesienia kontroli na granicy z Polską i Czechami. Według niemieckich danych od 2007 r. liczba kradzieży aut w Brandenburgii wzrosła o 250 proc. Coraz częściej giną też drogie maszyny rolnicze i budowlane.

Podobne problemy mają także Saksonia, Berlin i Meklemburgia-Pomorze Przednie, a niemiecka opinia publiczna jest bardzo zaniepokojona kradzieżami i domaga się od miejscowych władz bardziej zdecydowanych działań przeciwko złodziejom.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

a
asior

Strzelać bez ostrzeżenia do złodziei. Stosować prowokację itp.

Dodaj ogłoszenie