Uczniowie protestowali i płakali (film)

ei24
Uczniowie protestowali i płakali (film) ei24
"Nie zabierajcie nam naszych nauczycieli!", "Chcemy naszej szkoły!" - takie hasła skandowali uczniowie Gimnazjum nr 24.

"Z drogi wszyscy, chować się, bo dwudzieste czwarte istnieć chce!", "Nie zabierajcie nam naszych ; nauczycieli!", "Chcemy naszej szkoły!" - takie hasła skandowali uczniowie Gimnazjum nr 24, które Urząd Miasta Łodzi planuje wkrótce zlikwidować wraz z dwudziestoma innymi szkołami. Wczoraj ; w południe młodzi ludzie i ich rodzice protestowali przeciw tej decyzji przed gimnazjum przy ; ul. Ogrodowej.

Uczniowie protestowali i płakali (film)

Mamy świetnych nauczycieli, zżyliśmy się z kolegami i koleżankami - mówi Kamila Kulig z III klasy. - Teraz chcą nam to wszystko zabrać. Na twarzach uczniów pojawiły się łzy. - Zależy mi, by uratować tę szkołę, bo jestem dumna, że do niej chodzę - mówiła, płacząc, Justyna Kirkowska, uczennica kl. III. ; Rodzice gimnazjalistów nie chcą zgodzić się na rozdzielenie dzieci do różnych szkół. ;
- Czy warto oszczędzać na nauce dzieci, które są naszą przyszłością? - zastanawia się Wojciech Florczak, jeden z rodziców. ; Nauczyciele są skłonni przychylić się do pomysłu przeprowadzki do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 przy ul. Drewnowskiej. - Taki pomysł pojawił się w ubiegłym roku - mówi rodzic Tomasz Wesołek.
- Miasto wydało 800 tys. zł na remont tamtej szkoły, a teraz nie jest ona w pełni wykorzystana. ; Rodzice nie chcą likwidacji szkoły m.in. dlatego, że w niej uczą się też niepełnosprawni. - Mojej córki nie chciano przyjąć do żadnego gimnazjum, a tu ma bardzo dobre warunki - mówi Jolanta Miszczak, mama uczennicy, która cierpi na epilepsję. Do Gimnazjum nr 24 uczęszcza obecnie 180 osób, które uczą się w 8 klasach. ; ; ; ;(ij)


Uczniowie protestowali i płakali (film)

Fot. Łukasz Kasprzak

Wideo

Dodaj ogłoszenie