Uczniowie piszą ostatnie testy

mj
O godz. 11. rozpoczął się ostatni egzamin gimnazjalny - z języków obcych na poziomie rozszerzonym. Potrwa 60 minut. Zdają go trzecioklasiści, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka, rozpoczętą w szkole podstawowej. W Łodzi najwięcej młodzieży pisze język angielski.

Wcześniej, od godz. 9. wszyscy obowiązkowo uczniowie pisali egzamin z języków na poziomie podstawowym. Justyna Piotrowska, Marek Fijołek i Maciek Cichoń z Gimnazjum nr 32 w Łodzi zdawali angielski. Po wyjściu stwierdzili zgodnie, że zarówno część do słuchania, jak i do czytania ze zrozumieniem oraz gramatyka - były łatwe. Ich kolega Konrad Majchrzak tak samo ocenił test z niemieckiego.

Egzaminy gimnazjalne trwały trzy dni - od wtorku do dziś włącznie. W tym czasie młodzież musiała napisać część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i właśnie z języków obcych. Wyniki egzaminów liczą się w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Można za nie uzyskać łącznie 100 punktów, czyli połowę wszystkich, jakie można uzyskać za egzaminy, świadectwo oraz inne szkolne osiągnięcia.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie