Uczniowie piszą ostatnie testy

  Uczniowie piszą ostatnie testy

  (mj)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  O godz. 11. rozpoczął się ostatni egzamin gimnazjalny - z języków obcych na poziomie rozszerzonym. Potrwa 60 minut. Zdają go trzecioklasiści, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka, rozpoczętą w szkole podstawowej. W Łodzi najwięcej młodzieży pisze język angielski.
  Wcześniej, od godz. 9. wszyscy obowiązkowo uczniowie pisali egzamin z języków na poziomie podstawowym. Justyna Piotrowska, Marek Fijołek i Maciek Cichoń z Gimnazjum nr 32 w Łodzi zdawali angielski. Po wyjściu stwierdzili zgodnie, że zarówno część do słuchania, jak i do czytania ze zrozumieniem oraz gramatyka - były łatwe. Ich kolega Konrad Majchrzak tak samo ocenił test z niemieckiego.

  Egzaminy gimnazjalne trwały trzy dni - od wtorku do dziś włącznie. W tym czasie młodzież musiała napisać część humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i właśnie z języków obcych. Wyniki egzaminów liczą się w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Można za nie uzyskać łącznie 100 punktów, czyli połowę wszystkich, jakie można uzyskać za egzaminy, świadectwo oraz inne szkolne osiągnięcia.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo