MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczą się udzielania pierwszej pomocy i kierowania karetką

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Żołnierze WOT uczą się opieki nad osobami chorymi i niedołężnymi
Żołnierze WOT uczą się opieki nad osobami chorymi i niedołężnymi wot
w Zgierzu rozpoczęła się również druga edycja Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla żołnierzy, w którym uczestniczą terytorialsi z innych brygad WOT.

Terytorialsi z łódzkiej brygady wykonują działania przeciwkryzysowe w walce z epidemią w ramach operacji „Trwała Odporność”. Równolegle szkolą się do realizowania swojej misji wsparcia lokalnej społeczności, instytucji i samorządów lokalnych w sytuacji kryzysowej.

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w kursach, których celem jest zwiększenie naszego potencjału wsparcia służby zdrowia. Takich działań wymaga sytuacja związana z pandemią, musimy wychodzić naprzeciw potrzebom służb medycznych i instytucji pomocowych – informuje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT.

W toruńskim Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyła się druga edycja kursu opieki nad leżącymi pacjentami, w którym uczestniczyli także żołnierze naszej brygady. Dzięki takiemu przeszkoleniu żołnierze będą lepiej przygotowani do opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, zrozumieją ich potrzeby, a także będą lepiej przygotowani do wsparcia wykwalifikowanego personelu.

Natomiast w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu rozpoczęła się druga edycja Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla żołnierzy, w którym uczestniczą terytorialsi z innych brygad WOT.

Żołnierze 9ŁBOT zostali także skierowani na kurs uprawniający do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Wszystkie te działania zmierzają do zapewnienia wsparcia służb medycznych i ratowniczych w sytuacjach kryzysowych, gdy ich zasoby osobowe stają się niewystarczające.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany