Ubezpieczenie od utraty pracy – kiedy może się przydać?

Materiał informacyjny rankingubezpieczennazycie.pl
pexels.com
Zakup lub budowa wymarzonej nieruchomości to duża inwestycja finansowa, dlatego większość osób decyduje się sfinalizować transakcję kredytem hipotecznym. Wraz z umową kredytową otrzymałeś od banku propozycję ubezpieczenia od utraty pracy? To korzystne rozwiązanie, które pomoże Ci uniknąć kłopotów, kiedy otrzymasz wypowiedzenie od pracodawcy, ale nie tylko. Dowiedz się więcej.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co się stanie, jeśli stracisz pracę? Czy masz wystarczająco dużo oszczędności, aby móc utrzymać płynność finansową przez kilka miesięcy zanim znajdziesz nową posadę? Czy będziesz w stanie spłacać swoje miesięczne zobowiązania jak do tej pory? Jeśli tak, to gratulacje! Jednak mimo wszystko warto się dodatkowo zabezpieczyć – skorzystaj z ubezpieczenia od utraty pracy.

Polisa od utraty pracy – co to jest?

Podstawowe ubezpieczenie na życie chroni na wypadek śmierci. Jeśli jest taka potrzeba, można rozszerzyć jego zakres i zdecydować się także na polisę od utraty pracy. Możesz ją wykupić indywidualnie lub skorzystać z ubezpieczenia grupowego, które bank oferuje kredytobiorcom.

Najlepsze ubezpieczenie od utraty pracy to takie, które:

  • zapewnia bezpieczeństwo finansowe do czasu znalezienia nowego zatrudnienia,
  • umożliwia regularne spłacanie wszystkich zobowiązań,
  • sprawia, że możesz spokojnie zająć się szukaniem nowej pracy, dopasowanej do Twoich kwalifikacji.

Pamiętaj, że na rynku dostępne jest także ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy. To są dwie różne oferty – pomoc po utracie dochodu jest tymczasowa, z kolei w przypadku braku możliwości podjęcia zatrudnienia ubezpieczyciel gwarantuje regularne wypłacanie świadczenia.

Kto skorzysta z ubezpieczenia od utraty pracy?

Zastanawiasz się, czy polisa na wypadek trudnej sytuacji dochodowej to dobry wybór? Ubezpiecz się od utraty pracy, aby móc skorzystać z pomocy finansowej, kiedy:

  • Twoja umowa o pracę zostanie rozwiązana,
  • przedsiębiorstwo ogłosi upadłość,
  • pracodawca lub Ty przestaniesz prowadzić działalność gospodarczą i wyrejestrujesz ją z właściwej ewidencji.

– Ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty świadczenia przez maksymalnie 12 miesięcy w wysokości określonej w OWU. Jeśli wykupiłeś polisę w banku, wypłata będzie mieć równowartość Twojej raty kredytu. Ochronę na wypadek utraty pracy powinny wykupić osoby, które są jedynymi żywicielami rodziny, spłacają duże zobowiązanie, jak np. kredyt hipoteczny, nie mają oszczędności lub są początkującymi przedsiębiorcami i nie chcą martwić się o swoją sytuację finansową – tłumaczy specjalista portalu.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie od utraty dochodu?

Boisz się o to, że stracisz pracę lub Twoja działalność nie rozwinie się tak, jak tego oczekujesz? Poznaj porównywarkę ubezpieczeniową online. W tym miejscu znajdziesz wszystkie oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które są dostępne na rynku. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię firmę i wypełnisz formularz, a system wygeneruje dla Ciebie listę najlepszych ofert wraz z ich cenami oraz OWU. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj, która polisa zapewnia wsparcie, jakiego oczekujesz.

Ubezpieczenie od utraty pracy to duża pomoc dla kredytobiorców, początkujących przedsiębiorców i osób z małymi oszczędnościami. Warto z niej skorzystać, aby móc spać spokojnie.

Dodaj ogłoszenie