Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

U 16 lekarzy w Łódzkiem stwierdzono dodatni wynik testu na obecności koronawirusa SARS-CoV-2

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wojciech Wojtkielewicz
Szesnastu lekarzy i osiem pielęgniarek z wynikiem dodatnim w kierunku koronawirusa. Placówki w łódzkiem badają swoich pracowników.

Od kilkunastu dni personel medyczny szpitali bada się profilaktycznie w kierunku koronawirusa. Taką diagnostykę organizują dyrektorzy placówek. Dla przykładu w szpitalu im. N. Barlickiego przebadano już personel oddziału pulmonologicznego (okazało się, że pielęgniarka i dwie salowe mają dodatni wynik w kierunku koronawirusa). Kobiety zostały skierowane do kwarantanny. W najbliższych dniach wymazy do testów będą pobierane od pracowników laboratorium i szpitalnego oddziału ratunkowego. Jak mówi dyrektor placówki, doktor Sebastian Słomka, laboratoria badające takie wymazy bez problemów przyjmują po kilkadziesiąt sztuk dziennie.

Podobne badania wykonywane są także w innych placówkach. W czasie takiego screeningu w placówkach w naszym województwie w ostatnich dniach pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa uzyskało szesnastu lekarzy, osiem pielęgniarek, czterech fizjoterapeutów, dwie salowe, trzech ratowników medycznych, dwóch opiekunów medycznych, stomatolog i laborant. Byli lub nadal są hospitalizowani, obejmowani kwarantanną i izolacją.

Niektórzy pracownicy medyczni byli badani już po kilka razy od początku epidemii. Ile badań wykonano pod początku epidemii pracownikom medycznym, nikt nie liczy.

- Od samego początku pojawienia się zakażeń SARS-CoV-19 (początek marca), personel medyczny był badany w sytuacji kiedy wymagało tego dochodzenie epidemiologiczne - miał kontakt z zakażonym pacjentem lub kontakt z zakażonym personelem - wyjaśnia Urszula Jędrzejczyk Powiatowy Inspektor Sanitarny (na zdjęciu).

Pierwsze zakażenia wśród medyków zdiagnozowano już w marcu (m.in. u kardiologa pracującego w szpitalu im. Biegańskiego), a w kwietniu równocześnie u 15 pracowników szpitala w Zgierzu.

Jak przekonać starsze osoby by zostały w domu?:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany