Tysiące zwiedzających, ponad setka szkół i uczelni, prezentacje, wykłady, warsztaty... - Targi Edukacyjne w Atlas Arenie

mj
XXII Łódzkie Targi Edukacyjne w Atlas Arenie Grzegorz Gałasiński

Ponad 100 placówek – licea, szkoły zawodowe i prawie 20 wyższych uczelni z całego kraju, a także centra zajęć pozaszkolnych, ośrodki kultury i sportu – promują się na XXII Targach Edukacyjnych, które wczoraj i dziś odbywają się w Atlas Arenie. Każdemu zależy, aby przyciągnąć zwiedzających czymś wyjątkowym. Pomysłowość młodych ludzi nie zna granic. Na stoisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wczoraj gościły dwie mikroświnki – Pepper i Emi.
- Hoduje się je w domu, mają dopiero 7 tygodni, ale gdy urosną będą wielkości dużych psów – opowiadała Karina z II klasy technikum weterynaryjnego.
Uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych „Spożywczak” na oczach zwiedzających prezentowali tajniki kuchni molekularnej.
- Częstujemy gości mini deserem z serka waniliowego z owocami w postaci kawioru – mówi Dariusz z III klasy technikum, przyszły technolog żywności.
Szkoły starały się też zainteresować kandydatów ciekawostkami w ofercie. Wśród nowości pojawiła się np. klasa nurkowa w liceum sportowo-mundurowym. Można będzie też zdobyć unikatowy zawód technika automatyki i robotyki. Jedyna szkoła w Polsce, która będzie kształcić takich specjalistów powstaje właśnie w Łodzi. Szkołę poprowadzi Strefa Edukacji Sp. z o.o. Będzie współpracować z inwestorami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej partnerem naukowym i merytorycznym jest Politechnika Łódzka.

W dniach 13-14 marca 2019 r. odbywa się 22. edycja Łódzkich Targów Edukacyjnych – to święto łódzkiej edukacji, a zarazem największe szkolne drzwi otwarte. Na przestrzeni lat Łódzkie Targi Edukacyjne ukształtowały własną tożsamość i charakter. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i całego środowiska naukowo-dydaktycznego.

Łódzkie Targi Edukacyjne to bogata oferta wystawiennicza prezentowana przez: uczelnie, szkoły ogólnokształcące i zawodowe (Strefa Edukacji), pracodawców oraz punkty doradztwa zawodowego (Strefa Kariery), dystrybutorów innowacyjnych materiałów, środków i pomocy dydaktycznych (Strefa Salonu Innowacyjna Szkoła) oraz m.in.: instytucji szkoleniowych, wydawnictw, a także firm prowadzących działalność pozalekcyjną, kulturalną i rekreacyjną (Strefa Kreatywności i Rozwoju).

Dzięki owocnej współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odwiedzający będą mieli okazję skorzystać z punktów doradztwa zawodowego, w których specjaliści będą przeprowadzać pomiary predyspozycji zawodowych. Nie zabraknie też obszernej oferty konferencji, warsztatów i seminariów m.in. konferencja „Technologie 4.0.” współorganizowana przez firmę FESTO.

Trzeci rok z rzędu, dla młodzieży przygotowujemy specjalny plan lekcji, a w nim cykl spotkań „Wielkich Lekcji…”, których celem jest zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką. Lekcje prowadzone będą przez znane i cenione osoby oraz specjalistyczne instytucje i placówki. W tegorocznym planie znajdują się m.in.: Wielka Lekcja Zdrowego Stylu Życia „Bycie FIT jest GIT”, którą poprowadzi Kamil Kluszczyński - Mistrz Polski w Kulturystyce, Wielka Lekcja Historii, prowadzona przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, czy przygotowana przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi Wielka Lekcja Dobrego Zarządzania – „Jak zarabiać miliony?”.

Po raz drugi podczas Łódzkich Targów Edukacyjnych odbędą się Praktyczne Lekcje Zawodu, gdzie zaprezentują się w formie warsztatów m.in. łódzkie szkoły zawodowe, a wśród prezentowanych zawodów znajdują się m.in. kosmetolog, fryzjer, hodowca koni, technik przemysłu mody, technik fotografii i multimediów, architekt krajobrazu, plastyk, czy dziennikarz.

Honorowy Patronat nad Targami Edukacyjnymi objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi.

Uczelnią Partnerską tegorocznych XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która dla uczestników przygotowała specjalnie na to wydarzenie, szereg spotkań, warsztatów oraz pokazów.

XXII Łódzkie Targi Edukacyjne odbywają się w hali Atlas Arena, przy al. Bandurskiego 7 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom, wystawcach i pokazach na stronie internetowej: www.targiedukacyjne.com.

Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu Sp. z o.o.

Godziny zwiedzania:

13.03.2019 godz. 10:00 - 18:00

14.03.2019 godz. 9:00 - 17:00

Bilety:

Bilet jednorazowy – 2zł

Grupy zorganizowane ze szkół z opiekunem – bezpłatnie

Dzieci do lat 10 – bezpłatnie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

M
Miś

Tej pani od W-F tańczącej na rurze dajcie 1000 zł podwyżki. Doskonałe przygotowanie dziewczynek do zawodu już od pierwszej klasy. Da to rewelacyjny wynik edukacyjny w połączeniu z LGBD plus czyli z Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender. Brawo Łódź !

M
Miś

Ładna edukacja. Wytatuowana dziwa tańcząca na rurze. Dokąd zmierzasz łódzka edukacjo ?

p
popieram_strajk_nauczyciel

A kierunki pedagogiczne były? Ktoś opowiedział jak się pracuje w oświacie i jakie ten zawód daje perspektywy?
https://www.facebook.com/partiarazem/posts/1236318913202829

Dodaj ogłoszenie