MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tylko po jednym pasie na wiaduktach ulic Przybyszewskiego i Dąbrowskiego!

Anna Odrowska
Wiadukt na ul. Dąbrowskiego jest w fatalnym stanie technicznym
Wiadukt na ul. Dąbrowskiego jest w fatalnym stanie technicznym Anna Odrowska
Drogowcy szykują zmiany w organizacji ruchu na wiaduktach ulic Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. Już w nocy z soboty na niedzielę na obu obiektach ruch zostanie ograniczony tylko do jednego pasa. To oznacza gigantyczne korki.

Katastrofalny stan dwóch wiaduktów - na ul. Przybyszewskiego i na ul. Dąbrowskiego (przy pętli tramwajowej na Dąbrowie) sprawił, że w nocy z soboty na niedzielę do odwołania ruch zostanie na nich ograniczony do jednego pasa ruchu. Na ul. Przybyszewskiego już 2 lata temu zwężono jezdnię w tym miejscu z trzech do dwóch pasów. Na ul. Dąbrowskiego były dotąd trzy. Urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu wskazują ulice Śląską, Piłsudskiego i Rokicińską jako zalecane objazdy. Zwężenie spowoduje ogromne korki. Oprócz tego na wiadukt ul. Dąbrowskiego wjazd będą mieć tylko pojazdy do 3,5 tony (na ul. Przybyszewskiego już wcześniej wprowadzono to ograniczenie).
- Od lat ekspertyzy pokazywały, że stan powstałych w latach ’80 nie jest zadowalający, ale dwie ostatnie zimy o pogorszyły. Nie chcemy, aby jak w Genui na wiadukcie zginęli ludzie. To nie jest tylko zagrożenie dla samochodów, ale dla pieszych i pasażerów. Na ul. Dąbrowskiego jest krańcówka tramwajowa - kawałek betonu może spaść komuś na głowę albo na pociąg, który pod nim przejedzie chcąc dotrzeć na stację Dąbrowa - mówił Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.
Odebrana w zeszłym tygodniu ekspertyza wykazała, że wiadukty są w tragicznym stanie. Kolejna, której wyniki poznamy za 2-3 tygodnie wskaże jakie prace należy wykonać, aby przynajmniej częściowo utrzymać na nich ruch.
- W dalszej perspektywie będzie trzeba je postawić od nowa - dodaje Rosicki. - Poprosiliśmy posłów ziemi łódzkiej, aby do budżetu rządu wprowadzili ich przebudowę, bo mamy sytuację kryzysową.
Władze miasta mają się też starać o środki unijne na przebudowę jednego wiaduktu, a na drugi poszukają pieniędzy w budżecie miasta. To koszt setek milionów złotych. Czy do czasu remontu wprowadzone ograniczenia wystarczą, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo?

W związku ze zmianami na wiaduktach w nocy z soboty na niedzielę zawieszone będą przystanki autobusowe Przybyszewskiego – Niciarniana w obu kierunkach jazdy. Po zawieszeniu przystanków od 25 listopada (linia nocna 24/25 listopada) zmieni się rozkład jazdy linii N5AB, 80, 96. Przystanek autobusowy Dąbrowskiego-dw. Łódź Dąbrowa w stronę Widzewa będzie przesunięty ok. 40 metrów na wschód. W kierunku centrum bez zmian.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany