Tylko po jednym pasie na wiaduktach ulic Przybyszewskiego i...

  Tylko po jednym pasie na wiaduktach ulic Przybyszewskiego i Dąbrowskiego!

  Anna Odrowska

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Wiadukt na ul. Dąbrowskiego jest w fatalnym stanie technicznym
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Odrowska

  Drogowcy szykują zmiany w organizacji ruchu na wiaduktach ulic Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. Już w nocy z soboty na niedzielę na obu obiektach ruch zostanie ograniczony tylko do jednego pasa. To oznacza gigantyczne korki.
  Katastrofalny stan dwóch wiaduktów - na ul. Przybyszewskiego i na ul. Dąbrowskiego (przy pętli tramwajowej na Dąbrowie) sprawił, że w nocy z soboty na niedzielę do odwołania ruch zostanie na nich ograniczony do jednego pasa ruchu. Na ul. Przybyszewskiego już 2 lata temu zwężono jezdnię w tym miejscu z trzech do dwóch pasów. Na ul. Dąbrowskiego były dotąd trzy. Urzędnicy Zarządu Dróg i Transportu wskazują ulice Śląską, Piłsudskiego i Rokicińską jako zalecane objazdy. Zwężenie spowoduje ogromne korki. Oprócz tego na wiadukt ul. Dąbrowskiego wjazd będą mieć tylko pojazdy do 3,5 tony (na ul. Przybyszewskiego już wcześniej wprowadzono to ograniczenie).
  - Od lat ekspertyzy pokazywały, że stan powstałych w latach ’80 nie jest zadowalający, ale dwie ostatnie zimy o pogorszyły. Nie chcemy, aby jak w Genui na wiadukcie zginęli ludzie. To nie jest tylko zagrożenie dla samochodów, ale dla pieszych i pasażerów. Na ul. Dąbrowskiego jest krańcówka tramwajowa - kawałek betonu może spaść komuś na głowę albo na pociąg, który pod nim przejedzie chcąc dotrzeć na stację Dąbrowa - mówił Wojciech Rosicki, wiceprezydent Łodzi.
  Odebrana w zeszłym tygodniu ekspertyza wykazała, że wiadukty są w tragicznym stanie. Kolejna, której wyniki poznamy za 2-3 tygodnie wskaże jakie prace należy wykonać, aby przynajmniej częściowo utrzymać na nich ruch.
  - W dalszej perspektywie będzie trzeba je postawić od nowa - dodaje Rosicki. - Poprosiliśmy posłów ziemi łódzkiej, aby do budżetu rządu wprowadzili ich przebudowę, bo mamy sytuację kryzysową.
  Władze miasta mają się też starać o środki unijne na przebudowę jednego wiaduktu, a na drugi poszukają pieniędzy w budżecie miasta. To koszt setek milionów złotych. Czy do czasu remontu wprowadzone ograniczenia wystarczą, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo?

  W związku ze zmianami na wiaduktach w nocy z soboty na niedzielę zawieszone będą przystanki autobusowe Przybyszewskiego – Niciarniana w obu kierunkach jazdy. Po zawieszeniu przystanków od 25 listopada (linia nocna 24/25 listopada) zmieni się rozkład jazdy linii N5AB, 80, 96. Przystanek autobusowy Dąbrowskiego-dw. Łódź Dąbrowa w stronę Widzewa będzie przesunięty ok. 40 metrów na wschód. W kierunku centrum bez zmian.

  Komentarze (66)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kropiewnicki nic nie robil a rozkradł miasto z ludzmi

  Moon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Do niego sie dopierdolcie i zniscie złodzieja


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do moon

  Kuba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A ty oczywiście masz dowody na tą kradzież.. Kurcze jak łatwo oskarżać.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  moon

  Moon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A ty masz dowody na HZ. To czytaj jak wszystkie sprawy zalatwia i urzedy. Przez jego rzady ja z zabytkowej kamienicy gdzie kazdy remontowal caly budynek wspolnie.Zostalismy sprzedani z budynkim...rozwiń całość

  A ty masz dowody na HZ. To czytaj jak wszystkie sprawy zalatwia i urzedy. Przez jego rzady ja z zabytkowej kamienicy gdzie kazdy remontowal caly budynek wspolnie.Zostalismy sprzedani z budynkim nikt nas nie poinformowal a nowy jakis pozydowski wlasciel nas eksmitowal z wspolnie z urzedem na ulice . Bez prawa do mieszania z rodzicami musialamnsie wyprowadzic z lodzi a mialam 14 lat tylko . I czynsz byl placony i 15 rodzin eksmisja i sprawa w sadu byla z frimo ktora zarzadzala Budynkim i utrudniali zycie .Ale wlasciel do tej pory nie pojawil i budynek przez tyle lat stoi pusti Niszczeje i spia bezdomni Ale dobra lokalizacja w samym centrum miasta ale lepij zarobić. I sprawa sadowa nie jedna byla czycielami kamienc. Pan K nic nie robil w miescie i on powinien byc rozliczony ze swych rządów tylko je rozprzedal złodziejom.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale ja nie zbieram dowodów

  Kuba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ale ja nic nie udowadnia stwierdzam tylko fakty.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Norma

  Kuba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Wszystkie łódzkie inwestycje są na pokaz i bez przemyślenia tylko po to by pokazać że coś jest robione nie ważne jak. A bardzo ważne jest jak się wydaje pieniądze publiczne. Hanka je po prostu...rozwiń całość

  Wszystkie łódzkie inwestycje są na pokaz i bez przemyślenia tylko po to by pokazać że coś jest robione nie ważne jak. A bardzo ważne jest jak się wydaje pieniądze publiczne. Hanka je po prostu marnotrawi a jeździ się tu coraz gorzej. Jej inwestycje są na gorsze. Jutro łódź zginie w korkach. Co za pomysł zabierać pasy zamiast remontować. Cóż jakie bagno taka rusalka. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hanna Z. i wszystko jasne

  Bałuty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  A przed wyborami było tak miło. Łódź dziękuje za 70% frajerów.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xxx

  xxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

  Sam jesteś frajerem gównojadzie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MostWanted

  MostWanted (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  stadion dla kałesu ważniejszy, utopić tam miliony tylko po co? może lepiej wyremontować czy postawić wiadukt od nowa?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mosty

  łodziak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Przedwczesne zużycie mostów to jest nadmierne sypanie soli drogowej .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pis

  miał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  rację

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I tak powstaly dwa nowe ŁONERFY

  jk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

  Dziękuje Ci HANIU

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyli Zdanowska oszukała, bo o dobrym stanie mówiła wiaduktu

  cxz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 4

  przed wyborami i wolała budować stadiony, np. Orla dla Skrzydlewskiej i 5 tysięcy łodzian. Wybraliśmy więc kłamczuchę i teraz ona daje nam po-palić.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tytuł

  Podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Treść komentarza

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Murem za hanką


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hanka

  za (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  murem

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY