Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień Zdrowia Kobiet od poniedziałku 4 marca: badania, konsultacje medyczne, prelekcje SPRAWDŹ TERMINARZ

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Łódzki Oddział NFZ zaprasza na Tydzień Zdrowia Kobiet od 4 do 11 marca 2024.
Łódzki Oddział NFZ zaprasza na Tydzień Zdrowia Kobiet od 4 do 11 marca 2024. Polska Press
Na Dzień Kobiet, który przypada tradycyjnie 8 marca - ofiaruj paniom nie tylko kwiatek. Łódzki oddział NFZ zaprasza na spotkania, poświęcone zdrowiu kobiet oraz… mężczyzn. Badania, prelekcje, konsultacje medyczne - wszystko to przygotowano w Łodzi i województwie łódzkim w tygodniu od 4 do 11 marca 2024.

Tydzień Zdrowia Kobiet z NFZ od poniedziałku 4 marca w Łódzkiem

Z okazji Dnia Kobiet łódzki oddział NFZ wraz z partnerami zachęca panie oraz ich bliskich, by zadbali o siebie i swoje zdrowie.

Będziemy namawiali do regularnych badań kontrolnych, przygotowaliśmy także wydarzenia profilaktyczne: konsultacje, badania i prelekcje - zapowiada Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ. - Piękne kwiaty, zabiegi kosmetyczne czy wizyta w kinie... Kobiety lubią dbać o siebie, jednak ich kalendarz koniecznie powinien być uzupełniony o badania profilaktyczne. Cytologia, mammografia, profil lipidowy, wizyta u ginekologa raz do roku, każda z nas musi o tym pamiętać. W tym tygodniu będziemy wspólnie namawiali do regularnych badań kontrolnych, przygotowaliśmy także wydarzenia profilaktyczne: konsultacje - m.in. z urofizjoginekolożką i ekspertkami z Fundacji Pokonać Endometriozę, badania i prelekcje. Można też przyjść na analizę składu ciała do naszych stoisk i w sali obsługi. Analiza składu ciała określa wskaźniki tkanki tłuszczowej, w tym tłuszczu trzewnego, mięśniowej oraz zawartości w organizmie wody. Dzięki temu pozwala zdiagnozować wiele poważnych dla zdrowia i życia chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość.

Tydzień Zdrowia Kobiet i Mężczyzn z łódzkim NFZ rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (4 marca) i potrwa do kolejnego poniedziałku (11 marca).
Najwięcej wydarzeń odbędzie się w Sali Obsługi Klienta Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (ul. Targowa 35).
Wszystkie spotkania są bezpłatne i nie wymagają zapisów.

Poniedziałek, 4 marca
- Sala obsługi, Łódź, ul. Targowa 352 w godz. 14.00-17.00
Podczas inauguracji tygodnia będzie można spotkać się z amazonkami z Łódzkiego Klubu Amazonka i studentami z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA i dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki raka endometrium i raka szyjki macicy oraz szczepień przeciw HPV.
Na sali obsługi stanął nowy kiosk profilaktyczny, z nowymi funkcjonalnościami, np. pomiarem saturacji czy siły mięśniowej. Analiza składu ciała, którą także można zrobić w kiosku, mierzy wskaźniki tkanki tłuszczowej (w tym tłuszczu trzewnego), mięśniowej oraz zawartości w organizmie wody. Dzięki temu pozwala zdiagnozować wiele poważnych dla zdrowia i życia chorób, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość.

- Gminny Ośrodek Kultury w Wyknie, Wykno 25 w godz. 17:00-19:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała oraz prelekcja profilaktyczna.

- Kino Kobiet w Kinie Polonez w Skierniewicach, ul. Wita Stwosza 2/4 w godz. 18:00-20:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Wtorek, 5 marca
- Miejskie Centrum Medyczne "Górna" w Łodzi, ul. Felińskiego 7, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała
- Laboratorium Medyczne ALAB w Piotrkowie Trybunalskim ul. Sulejowska 40a, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała

Środa, 6 marca
- Sala obsługi, ul. Targowa 35, w godz. 10-14
Do Państwa dyspozycji eksperci, amazonki i studenci z IFMSA.
Przed salą obsługi stać będzie mammobus, w którym kobiety w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały mammografii (kobiety z grupy ryzyka w ciągu roku) będą mogły bezpłatnie zrobić to ważne badanie – wystarczy dowód osobisty.

- Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi, ul. Sienkiewicza 88, w godz. 10:00-14:00 - prelekcja profilaktyczna dotycząca profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy oraz warsztaty z nauki samobadania piersi.

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Sieradzu ul. Armii Krajowej 7, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

- Przychodnia Świat Zdrowia w Skierniewicach ul. Reymonta 31, w godz. 10:00-14:00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

- Megamed w Piotrkowie Trybunalskim ul. Polna 13/13, w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Czwartek, 7 marca
- Sala obsługi, ul. Targowa 35, w godz. 10.00-14.00 - tematem spotkań będą choroby w obrębie kobiecych narządów płciowych, takie jak rak szyjki macicy i endometrium.
To wyjątkowa okazja, żeby bezpłatnie skonsultować się z urofizjoginekolożką dr Anitą Sikorą-Szubert oraz położną, które specjalizują się w leczeniu nietrzymania moczu. Ekspertki z Fundacji Pokonać Endometriozę będą udzielały pomocy kobietom, które cierpią na tę chorobę. Studenci z IFMSA będą informowali na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

- Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich w Łodzi Al. 1 Maja 89, w godz. 10:00-14:00 - prelekcja profilaktyczna dot. profilaktyki raka szyki macicy i piersi oraz warsztaty z nauki samobadania piersi.

- Miejskie Centrum Medyczne "Górna" w Łodzi, ul. Rzgowska 170, w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

- NZOZ Eskulap w Sieradzu ul. Popiełuszki 2, w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.
Przychodnia Świat Zdrowia w Skierniewicach ul. Orkana 6, w godz. 10.00-14.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Piątek, 8 marca
W Dzień Kobiet czyli w piątek 8 marca na sali obsługi klientów w Łodzi, przy ul. Targowej 35 w godz. 10-14 tematem będą kwestie serca, będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

Pielęgniarki z MCM Łódź Widzew zmierzą poziom glukozy we krwi.
Będzie można także dołączyć do rejestru dawców Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku.

- Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich w Łodzi ul. Drewnowska 171, w godz. 10.00-14.00 - prelekcja profilaktyczna dot. profilaktyki raka piersi i szyjki macicy oraz warsztaty z nauki samobadania piersi

Sobota, 9 marca
- Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi, ul. Przyrodnicza 7/9, w godz. 10.00-13.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała.

Poniedziałek, 11 marca
Tydzień wydarzeń w sali obsługi zakończy się spotkaniem dotyczącym zdrowia mężczyzn.

Na sali obsługi w Łodzi przy ul. Targowej 35 od godz. 14 do 17 dyżurować będą specjaliści od męskiego zdrowia, w tym przedstawiciele Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator”, urolog z Polskiego Towarzystwa Urologicznego, będzie można także zrobić spirometrię z MCM Łódź Polesie.

- Stowarzyszenie Osób z NTM w Łodzi, ul. Tuwima 10 (Fabryka Aktyności Miejskiej), w godz. 12.00-13.00 - prelekcja profilaktyczna nt. "Cyfrowe Zdrowie, kiedy Internet sprzyja zdrowiu".

- Dom Kultury w Łęczycy, Aleja Jana Pawła II 11 , w godz. 11.00-13.00 - stanowisko profilaktyczne wraz z analizą składu ciała, będzie można porozmawiać z ekspertami zakresie profilaktyki chorób serca.
Spotkania mają nie tylko rozwiać wątpliwości pacjentek, ale też zachęcić do korzystania z programów profilaktycznych NFZ przeznaczonych dla kobiet, w tym do cytologii dającej szansę na wczesne wykrycie i wyleczenie raka szyjki macicy czy do regularnej mammografii, która pozwala wcześnie wykryć zmiany w piersiach i je wyleczyć. Badania są bezpłatne, dostępne bez kolejki i bez skierowania.

Przy okazji można skorzystać ze stałej oferty sali, porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych lub zasad leczenia, potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta czy wyrobić kartę EKUZ.

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w sali obsługi klienta NFZ odbywają się regularnie.
Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl.

Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałek od 8:00- 18:00, a od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00, rezerwacja wizyt przez stronę www.wizyty.nfz-lodz.pl lub 800 190 590.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany