Tuszyn rośnie w siłę... mięśni!

Małgorzata Trzuskowska
Michał Kopacki, strongman z Tuszyna, w najbliższą środę po raz pierwszy od poważnej kontuzji kolana weźmie udział w zawodach. Tymczasem sukcesy zaczyna odnosić drugi tuszynianin o godnych podziwu mięśniach - Remigiusz Szmiel, który niedawno podczas XXXI Ogólnopolskich Zawodów w Kulturystyce i Fitness w Słupsku stanął na II miejscu podium!

Na środowych zawodach z cyklu Puchar Polski Strongman w Trzciance koło Piły Michał Kopacki będzie walczył w takich konkurencjach, jak spacer farmera (zawodnik niesie 2 tzw. walizki o wadze 150 kg każda), gumowy koszmar (6 razy przerzuca ogromną, 400-kilogramową oponę), czy przeciąganie tira. Będzie też trzymał w górze przód samochodu w tzw. uchwycie Herkulesa.

- Lekarz zezwolił mi na udział w tych konkretnych zawodach, a co będzie dalej, zobaczymy - mówi niezwykle silny tuszynianin.

Zezwolenie lekarza było konieczne, bo pod koniec zeszłego roku Michał Kopacki uległ kontuzji kolana na tyle poważnej, że konieczny był zabieg polegający na przeszczepianiu w uszkodzone miejsce komórek macierzystych, pobieranych z tłuszczu z brzucha. Przez niemal pół roku udział Michała w zawodach sprowadzał się co najwyżej do uczestnictwa w ich organizacji i sędziowania - jak to było np. w przypadku imprezy Puchar Polski Strongman PRO, która przed tygodniem odbyła się w Nadarzynie pod Warszawą. Tuszynianin ma nadzieję, że teraz już nic nie przeszkodzi mu trenować natyle intensywnie, by być dobrze przygotowanym doudziału w przyszłorocznej edycji imprezy Arnold Sports Festival w USA.

Michał Kopacki nie wątpi, że pełna osiągnięć przyszłość czeka jego młodszego, 21-letniego kolegę, również tuszynianina, Remigiusza Szmiela. Obaj panowie trenują w tej samej siłowni. Remigiusz koncentruje się nie na podnoszeniu ciężarów, lecz na kulturystyce. Być może po sukcesie w Słupsku (II miejsce w kategorii do 23 lat, bez limitu wagowego), następny osiągnie już dziś - startuje w XX Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych o Puchar Wójta Gminy Kunice.

SKLEPY CZYNNE W MAJÓWKĘ. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ [BIEDRONKA, LIDL, AUCHAN, KAUFLAND, TESCO]
UCHO PREZESA 14 NA YOUTUBE IMIENINY PREZESA OSTATNI ODCINEK 1 SEZONU

[ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju