Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

"Tusk przegrał poparcie społeczne, żaden magik sobie z tym nie poradzi"

TVN24
Dzisiejsze expose premiera to tzw. "ucieczka do przodu" w reakcji na spadające poparcie dla PO i samego rządu - powiedział w programie "Jeden na jeden" Joachim Brudziński.

Brudziński zaznaczył, że Tusk zdaje sobie sprawę z pogarszających się sondaży, bo całe działanie rządu jest nim podporządkowane. Wie też - jak stwierdził - Brudziński, że aprobatę społeczeństwa zyskał pomysł rządu ponadpartyjnego. O czym, jak przypomniał, świadczą badania dla PiS- i mediów.

Z sondażu TNS Polska dla "Gazety Wyborczej" wynika, że Polacy mają dość koalicji PO-PSL i premiera. Prawie co drugi Polak uważa, że powinien powstać rząd pozaparlamentarny.

- Premier poniósł najbradziej spektakularną z możliwych porażek, bo przegrał poparcie społeczne - ocenił polityk PiS. - To jest fakt, z którym żaden magik od wizerunku sobie nie poradzi - dodał.

"Pięć lat psucia państwa"

Brudziński nie sądzi, że piątkowe wystąpienie Tuska coś zmieni, i PO odzyska poparcie spłeczne.

- To nie jest żaden rok rządów PO, to nie jest expose, nie wiedzieć czemu tak nazywane, po roku rządów, tylko to jest pięć lat psucia państwa - stwierdził poseł PiS.

- To, że premier Tusk będzie próbował wygrać poparcie parlamentarne, starsząc swoje zaplecze polityczne alternatywą wcześniejszych wyborów, nie oznacza, że odzyska poparcie społeczne - zaznaczył Brudziński.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie