Turniej Walerego Kosyla. Łotysze najlepsi w Łodzi

(b)
Krzysztof Szymczak
Drużyna HK Daugavpils okazała się najlepsza w VII edycji turnieju hokeja na lodzie im. Walerego Kosyla.

Na łódzkich lodowiskach rywalizowało dziesięć zespołów do lat 11. Drugie miejsce zajęła ekipa Zariecze Niżny Nowogród z Rosji, a trzecie HK Poprad ze Słowacji. Najlepszą polską drużyną były Nadzieje Hokeja Polska 2002 (5. miejsce), a gospodarze imprezy – ŁKH – zajęli ostatnie 10. miejsce.

Łotysze wygrali wszystkich siedem meczów, a największy opór stawiła mu reprezentacja Polski, która uległa tylko 4:5.

Hokeiści ŁKH walczyli dzielnie, ale nie dali rady, chociaż z Unią (2:3) i z Martinem (również 2:3) przegrali dopiero po karnych. W prestiżowym meczu z Kanadyjczykami zespół ŁKH też walczył jak równy z równy. Przegrał 6:9, tracąc dwa gole w ostatniej minucie meczu. Pozostałe wyniki ŁKH: Zariecze 1:11, Daugavpils 0:18, Poprad 1:10, Briest 6:11. Bramki dla ŁKH zdobyli: Jan Walczak 6, Kacper Kołodziejski 3, Marcel Sawicki i Mikołaj Ongirski po 2 oraz Bartosz Kowalski, Grzegorz Celmer, Paweł Wybiral, Mateusz Obuchowicz i Patryk Olszewski.

Najważniejszą nagrodę indywidualną otrzymał bramkarz (na tej pozycji grał Walery Kosyl)– Ilja Łukianow (Daugavpils). Najskuteczniejszy w klasyfikacji kanadyjskiej (gole plus asysty) okazał się... Kanadyjczyk Logan Radmanovich. Zespół ŁKH otrzymał nagrodę fair play za najmniejszą liczbę karnych minut, a za najlepszego zawodnika gospodarzy uznano bramkarza Tomasza Grobelkiewicza.