Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tulipany w ogrodzie botanicznym w Łodzi zakwitły na majówkę. Kwitnie tysiące tulipanów w łódzkim botaniku 4.05.2022

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
- Lubię wiosenne kwiaty, a że mieszkam w bloku na Widzewie, to przyjeżdżam do ogrodu botanicznego, by je podziwiać - mówi łodzianka Marta Domagała. - Bywam tu z reguły raz w roku, staram się wybrać w okolicach majówki, by podziwiać właśnie tulipany, ale nie tylko dlatego tu jestem. Nie jestem rozczarowana tym, że nie wszystkie kwiaty rozkwitły, w końcu było długo zimno. Poza tym przedstawiciele ogrodu w poście na Facebooku informowali o tym, że nie wszystkie kwiaty jeszcze kwitną.Czytaj dalej
- Lubię wiosenne kwiaty, a że mieszkam w bloku na Widzewie, to przyjeżdżam do ogrodu botanicznego, by je podziwiać - mówi łodzianka Marta Domagała. - Bywam tu z reguły raz w roku, staram się wybrać w okolicach majówki, by podziwiać właśnie tulipany, ale nie tylko dlatego tu jestem. Nie jestem rozczarowana tym, że nie wszystkie kwiaty rozkwitły, w końcu było długo zimno. Poza tym przedstawiciele ogrodu w poście na Facebooku informowali o tym, że nie wszystkie kwiaty jeszcze kwitną.Czytaj dalej Grzegorz Gałasiński
W majówkę łodzianie odwiedzali także ogród botaniczny, w którym zaczęły kwitnąc tulipany. Na razie jednak nie można podziwiać wszystkich kwiatów, na co wpływ miała pogoda. W tym roku ogród zaprasza do oglądania ok. 50 tys. kwiatów.

W sumie kolekcja składa się z 29 odmian, a 11 z nich ma być zaprezentowanych po raz pierwszy. I choć nie wszystkie kwiaty kwitną, to ci, którzy do ogrodu wybrali się w długi majowy weekend, nie byli rozczarowani.

- Lubię wiosenne kwiaty, a że mieszkam w bloku na Widzewie, to przyjeżdżam do ogrodu botanicznego, by je podziwiać - mówi łodzianka Marta Domagała. - Bywam tu z reguły raz w roku, staram się wybrać w okolicach majówki, by podziwiać właśnie tulipany, ale nie tylko dlatego tu jestem. Nie jestem rozczarowana tym, że nie wszystkie kwiaty rozkwitły, w końcu było długo zimno. Poza tym przedstawiciele ogrodu w poście na Facebooku informowali o tym, że nie wszystkie kwiaty jeszcze kwitną.

Pani Marta dodaje, że ogród botaniczny najbardziej lubi wiosną, gdyż można tu podejrzeć, jak przyroda budzi się do życia po jesieni i zimie. Dla łodzianki to ulubiona część roku.

Cztery odmianą kwitną, reszta przed nami

Tulipany to natomiast ukochany kwiaty pani Wandy, emerytki z Łodzi, która do ogrodu przyjeżdża z okolic Żabieńca.

- Najbardziej lubię żółte kwiaty, a także różowe - mówi emerytka. - Lubię także cynie, ale do ogrodu przyjechałam specjalnie po to, by obejrzeć tulipany. Na szczęście pogoda jest ładna, jest trochę cieplej niż w ostatnich dniach.

Przedstawiciele ogrodu botanicznego informują, że obecnie kwitną cztery odmiany tulipanów, a na szczyt kwitnienia trzeba jeszcze poczekać. Pracownicy ogrodu poinformują o tym m.in. w mediach społecznościowych. To od pogody zależy, kiedy przypadnie szczyt kwitnienia.

Ogród czynny dłużej

Od niedzieli 1 maja zmieniają się natomiast godziny otwarcia ogrodu botanicznego, z jego atrakcji będzie można korzystać dłużej. Do ogrodu można się wybrać w godz. 9-20, czyli o godzinę dłużej niż w kwietniu. Kasy biletowe są czynne do godz. 19.30. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 6 zł. Są zniżki dla posiadaczy Kart Łodzianina lub Dużej Rodziny.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany