1/32
Wawrzyniec Cyl...

Wawrzyniec Cyl
Jako pierwszy elkaesiak zagrał w reprezentacji Polski. Było to w 1924 roku. Wystąpił w reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w przegranym 0:5 meczu z Węgrami. W 1930 roku skończył sportową karierę, która związana była tylko z ŁKS. W kwietniu 1945 był inicjatorem reaktywacji ŁKS. Na Polesiu jest ulica nazwana jego imieniem. W 1934 roku wraz z Władysławem Karasiakiem prowadził pierwszoligowy ŁKS.

2/32
Antoni Gałecki...

Antoni Gałecki
Był uczestnikiem pierwszego meczu ligowego w Polsce, który został rozegrany w Łodzi, w dniu 3 kwietnia 1927 r., ro godz. 15. ŁKS pokonał Turystów Łódź 2:0. Rozegrał około 400 spotkań w łódzkich barwach, w wielu jako kapitan drużyny. Gałecki, jako pierwszy z piłkarzy z al. Unii, wziął udział w mistrzostwach świata

3/32
Władysław Król...

Władysław Król
W okresie międzywojennym rozegrał ponad 500 meczów w barwach ŁKS (wliczając spotkania towarzyskie), w których zdobył 295 goli. W ciągu dziesięciu lat 104 razy wpisał się na listę strzelców w I lidze. W 1957 klub pod jego wodzą, jako trenera pierwszej drużyny zdobył Puchar Polski, a w 1958 pierwsze mistrzostwo Polski. Sukces ten powtórzył również z drużyną juniorów ŁKS Łódź – zdobywając mistrzostwo Polski do lat 19 w 1962.

4/32
Tadeusz Hogendorf...

Tadeusz Hogendorf
Kluczowy piłkarz drużyny po zakończeniu II wojny światowej. W 102 meczach w barwach ŁKS zdobył 26 bramek. Zagrał w sześciu meczach reprezentacji Polski, strzelił dwie bramki

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Znane są już plany miasta na półkolonie letnie dla dzieci

NOWE

Najwyższe frekwencje w kwietniu. Znów wygrał Ruch i wyśrubował rekord

Gwiazdorska obsada tegorocznych IMŚ na żużlu. Prawie połowa to medaliści! [GALERIA]